כמה עולה לפתוח ק...

כמה עולה לפתוח קופיקס?

חברת קופיקס הביאה מהפכה בעולם מכירות הקפה ברחוב ובבתי קפה. המהפכה נובעת ממחירים הנחשבים זולים משמעותית לעומת אלו שהיו נהוגים עד להופעתה. רכישת זיכיון של חברה מוכרת יכול להביא יתרונות רבים של פרסום, סיוע לוגיסטי, הכוונה ועוד. החיסרון הוא במגבלות הנקבעות על ידי הרשת ובתשלום לרשת עצמה. אנשים אשר מעוניינים להיות זכיינים של החברה חייבים לשאול עצמם מספר שאלות חשובות. אחת מהן היא כמה עולה לפתוח קופיקס ואיך ניתן להרוויח מהעסק כאשר מחיר כוס קפה עומד ברמתו הנוכחית?

פתיחת זכיינות קופיקס כרוכה בעלויות של רכישת ציוד וחומרי גלם, תשלום עבור שכירות ראשונית, עבור הוצאות רישום לרשויות, לעורכי דין, למנהלי חשבונות וכדומה. בנוסף לעלויות שוטפות אלו, יש צורך לשלם סכום חד פעמי לרשת עצמה תמורת הזיכיון הסכום מוערך בכ65000 ש"ח חד פעמי, וכן, תוספת סכום של 35000 ש"ח חד פעמי עבור ליווי ופיקוח. הוצאות אלו הם חלק בלתי נפרד מהוצאות ההקמה ויש להכניסן לתכנית העסקית שאמורה להיערך לפני הקמת העסק והתחלת הפעילות. כאשר מגיעים לשלב החתימה על הסכם זכיינות קופיקס מומלץ להיעזר בעורך דין שיעמוד לציגך וידאג לזכויותיך.

תכנית עסקית כוללת גם אלמנטים כמו צפי הכנסות ותקבולים וצפי רווחים. בתחשיבים השוטפים החודשיים יש לקחת בחשבון כי הזכיין אמור לשלם לקופיקס סך של 5000 שח דמי ניהול חודשיים ודמי שיווק חודשיים בסך 1000 שח. מעבר להוצאות אלו ישלם הזכיין עוד 2000 שקלים במידה והיקף המכירות יעלה על הסף שנקבע. לאור כל זאת, ניתן לומר כי כל בעל זכיינות חייב להתייעל מאוד על מנת שיוכל להרוויח לאחר כיסוי ההוצאות השוטפות הללו ואחרות נוספות הכוללות חומרי גלם, שכר עובדים, דמי שכירות ועוד. מומלץ מאוד לערוך הסכם מתאים עם הרשת ולהיעזר בעורך דין מקצועי מהתחום אשר יכול לייעץ, לייצג ולהאיר נקודות חשובות בהסכם.

 

 

 

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן