עו"ד דיני חוזי...

חוזה זיכיון

עו"ד דיני חוזים

עו"ד דיני חוזים

חוזים בנושאים מסחריים ועסקיים הינם מורכבים מאוד ויש להכינם בצורה נכונה. צריך לקחת בחשבון אלמנטים שונים וחשובים, ובראש וראשונה, את  ההסכמות אליהם הגיעו שני  הצדדים. בנוסף לכך, יש לנסח את  הסעיפים  השונים באופן שלא יסתרו חוקים קיימים. יש צורך להתחשב בחוקים  רלוונטיים דוגמת חוק החוזים ועוד. יש צורך ליצוק תוכן משפטי לכל זה מאחר וחוזה הוא מסמך משפטי מחייב שניתן לפרש אותו ולאוכפו בעת  הצורך. משום כך יש, בין  היתר, לציין במפורש סעיפים  המתארים הפרות ברורות ואף לכתוב מהן  התרופות  המגיעות לצד שנפגע בגין הפרתם.

עו"ד דיני חוזים מתמחה בחוזים עסקיים מסחריים שמטפלים בנושאים כמו: רכישת חברות או פעילות עסקית, מכירת נדל"ן עסקי, כניסה לשותפויות, קבלת זיכיונות , ביטול חוזה זכיינות ועוד. חוקים העוסקים בדיני חוזים הם, בין היתר, חוק המכר, חוק חוזה הביטוח, חוק החוזים האחידים ועוד. למילה הכתובה בחוזה יש משקל חשוב ומשמעות רבה והיא צריכה להיכתב באופן שניתן לפרש אותה בצורה ברורה. עורך דין חייב להתחשב בכל אלה ובאלמנטים אחרים נוספים. הכנת חוזה שמתאר פעילות מתמשכת צריכה להיעשות גם בפרספקטיבה עתידית ויש צורך לתת פתרונות להתייקרויות, לשינויים במפרט העבודה, ולפרמטרים משתנים אחרים שעשויים לקרות.

עורך דין הוא גם האדם אשר מגן על לקוחו בעת סכסוכים שנובעים מהפרות שונות. הוא ישתדל לפתור בעיות קיימות כשהן עדיין קטנות על מנת לא להיגרר לבתי משפט שמייקרים את כל התהליך. במידה ואין הוא משיג מטרתו הוא ימליץ ללקוחו להגיש תביעה כדי לקבל סעד מבית המשפט. בדיון הוא ינסה לפרש את החוזה לטובתו, יציג מסמכים וחוות דעת, יציג תקדימים משפטיים ועוד. תביעות כאלו יכולות להיות מוגשות מול שותפים עסקיים לשעבר, חברות ביטוח, רשויות מוניציפאליות ואחרות ועוד.

 

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן