עו"ד חוזים

זכיינות איך זה עובד

עו"ד חוזים

עו"ד חוזים

פעילויות מסחריות ועסקיות שונות מגובות  בחוזים מסודרים. מי שמנסח ומכין את  החוזים  הללו הוא עורך דין שמתמחה בייעוץ בנושאים מסחריים ועסקיים. דוגמאות לעסקאות שונות הן: קבלת זיכיון, כניסה לשותפות, רכישת או  מכירת פעילות עסקית, רכישת חברה וכדומה. בכל עסקה כזאת יש שני צדדים ולרוב, עו"ד חוזים מייצג צד אחד מהם. יחד עם זאת, בחוזים רבים שמתארים פעילות ממושכת יש חשיבות להתחשבות גם בצד השני לצורך איזון רצוי. שני הצדדים צריכים להיות שבעי רצון מההסכמות אחרת השותפות ביניהם לא תחזיק מעמד זמן רב. להסכם זכיינות דגשים רבים שצריך לשים אליהם.

בכל חוזה יש מספר סעיפים. הוא אמור לתאר בצורה מדויקת את מהות ההסכם, לציין  מפרט פעילות, לציין התחייבויות של כל צד, פירוט של הפרות, תרופות לנפגע מההפרות וכדומה. מומלץ ללקוח לערב את עורך הדין כבר בשלבי המשא ומתן כדי לקבל ממנו טיפים שונים שיסייעו לו להשיג את התנאים  הטובים ביותר מבחינתו. עורך דין מסחרי הוא בעל ידע וההבנה בתחום ויכול להאיר נקודות חשובות שלא תמיד שמים לב אליהם. אלו נקודות חיוניות שעשויות למנוע, בין היתר, הפסדים כספיים.

חוזה הוא למעשה העברת ההסכמות שהושגו בין  הצדדים לכדי מסמך משפטי שניתן לאכוף אותו. משום כך, הוא צריך להיות  מנוסח בהתאם וכזה שאינו מנוגד לחוקי החוזים או לחוקים אחרים קיימים. כך, יהיה ניתן לאכוף אותו בעת מחלוקות עתידיות או כאשר יש צורך לפרש אותו. עו"ד חוזים הוא גם האדם אשר יכול להגן על לקוחו בעת סכסוכים עסקיים וכספיים  הקשורים בחוזה שהוכן. במידת הצורך, הוא יפתור בעיות כשהן עדיין קטנות. לרוב, זוהי הדרך  הטובה ביותר שעלולה למנוע בזבוז זמן, אובדן כספים ועגמת נפש. ובמידה והדבר נדרש, הוא ייצג את לקוחו בבית הדין להוכחת טענותיו.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן