עורך דין חוזים ע...

זכיינות למכירה

עורך דין חוזים עסקיים

עורך דין חוזים עסקיים

עסקים רבים נוהגים לערוך הסכמים וחוזים ביניהם, כמו למשל מכירת זכיינות. רבים מגיעים להסכמות בעל פה שאחר כך נרשמות בהסכם מסודר וחתום. כאשר ההתקשרות הינה חד פעמית או קטנה בהיקפה אזי הסכם ההתקשרות יהיה פשוט וקצר. כאשר מדובר על התקשרות גדולה ובעלת היקף כספי רחב אזי החוזים יהיו מפורטים מאוד. הסכמים יכולים להיות בתחומי השירותים דוגמת: אספקת שירותי ניקיון, שמירה וכוח אדם, בתחומי זכיינות שמחייבת, בין  היתר, תשלומי תמלוגים, בתחומי שיתופי פעולה בין שתי חברות בנושאים שונים ועוד רבים ומגוונים אחרים.

עורך דין חוזים עסקיים יכול ללוות את  המיזם  העסקי כבר בשלביו  הראשונים ומומלץ לשתף אותו גם בעת  המשא ומתן. הוא יכול להאיר נקודות שונות שיסייעו ללקוח להציג עמדתו נכונה ולעמוד על שלו עוד בטרם מגיעים להסכמות. הוא יהיה פעיל בניסוח ההסכם ויקדיש תשומת לב לכל סעיף ובמיוחד לאלו  הרגישים והחשובים. לכל או למרבית  המילים בהסכם יש משמעות מיוחדת ובעת מחלוקות מה שנכתב הוא זה שקובע. הסכם צריך לכלול מחשבה וניסוח למכלול אלמנטים כולל לתחזית עתידית אפשרית.הוא חייב להתחשב בחוקים כתובים דוגמת חוק החוזים.

מספר דברים מסייעים לפעילות ושותפות עסקית בריאה. רווח לשני הצדדים, כימיה בין המנהלים, הסכם ברור מסודר ועוד. הסכם חד צדדי לא יחזיק מעמד והמיזם יתפרק ולא יאריך ימים. התחשבות בשני  הצדדים תוביל לשביעות רצון הדדית. כמובן יש להכניס לתוכו את ההסכמות, לוחות זמנים, סעיפים  המגדירים הפרות בסיסיות, תרופות לטובת מי שנפגע מהצד השני ועוד. עורך  הדין ילווה, במידת הצורך, את  המיזם. במקרה ויהיו חילוקי דעות הוא יכול לפתור אותם עוד כשהם קטנים וזניחים. במקרים בהם יהיה צורך להגשת תביעה לבית משפט עורך דין חוזים עסקיים ייקח עליו את  המשימה לטובת לקוחו, ויעשה הכול למען הצלחת התביעה.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן