עורך דין לענייני...

עורך דין לענייני זכיינות

עורך דין לענייני זכיינות

זכיינות היא קונספט עסקי נפוץ מאוד בענפים רבים ובפרט בתחומי הקולינריה, האופנה והלייפסטייל. רכישת זיכיון הינה עסקה שמתאפיינת בהיקף כספי משמעותי ומחייבת בדיקות מדוקדקות – הן בפן הכלכלי והן בפן המשפטי – ועל כן מומלץ לבצע את המהלך אך ורק עם ליווי של עורך דין מומחה לענייני זכיינות. עורך דין לענייני זכיינות מייצג גם רשתות מזכות, ומסייע להן להבטיח את האינטרסים העסקיים שלהן ובפרט לשמור על המוניטין הרב שצברו.

גיבוש הסכמי זיכיון

הבסיס לאינטראקציה עסקית שתיטיב הן עם הרשת המזכה והן עם הזכיינים, שהרי בסופו של דבר לשני הצדדים ישנם אינטרסים משותפים מובהקים, הוא הסכם זיכיון שמביא לידי ביטוי את כל הנושאים החשובים הן מבחינת הרשת והן מבחינת הזכיין, ובנוסף יוצר איזון אופטימלי בין הצרכים והדגשים של מי שהופכים לשותפים לדרך.

בהתאם גיבוש הסכם זיכיון מחייב לא רק ידע משפטי רחב היקף בכל הנוגע לדיני מסחר באופן כללי ולעולם הזכיינות בפרט, אלא גם ניסיון בפועל – אודי דנהירש הינו עורך דין לענייני זכיינות שכבר ליווה רשתות מזכות וזכיינים בעסקאות מסוג זה ויצר הסכמי זכיינות שמבטיחים את מלוא הזכויות של שני הצדדים. בהתאם הוא ידע לייצג גם אתכם נאמנה ולנהל ביחד אתכם משא ומתן עד להגעה לחוזה הטוב ביותר מבחינתכם מבלי לסדוק את הבסיס ההכרחי לעבודה משותפת מוצלחת רבת שנים.

ליווי משפטי לאחר חתימה על הסכם זיכיון

השאיפה היא שרכישת/מכירת זיכיון תהווה בסיס למערכת יחסים עסקית ארוכת טווח. באופן טבעי לאורך השנים עשויים לצוץ גם חילוקי דעות ואפילו קונפליקטים עסקיים – וגם במקרים אלה שירותיו של עורך דין לענייני זכיינות הינם בעלי ערך רב, הן לרשתות והן לזכיינים. עו"ד זכיינות מנוסה ידע להציע פתרונות משפטיים מקצועיים ויצירתיים גם לסוגיות מורכבות, ובכל מקרה להבטיח שהזכויות שלכם לא תיפגענה.

רשתות גדולות ובעלות שם בתחומים שונים מחפשות להתרחב, בין היתר, על ידי הענקת זכיינות ליזמים המוכנים לעבוד בשיטה זאת ואשר נמצאים מתאימים לשיטתן. תחומי הזכיון מגוונים וכלולים בהם דברים כמו: זכיינות מסעדנות, בתי קפה ומזון, סלולאר, רפואה, מוצרי צריכה ותחומים נוספים. שיטת ההתקשרות מורכבת וכלולים בה תנאים מסוימים אשר כל צד אמור לעמוד בהם. כל תהליך חיפוש הזכיין, מציאתו והמשא ומתן הינו ארוך ומסודר. בסופו נחתם הסכם ולאחריו, הפעילות יוצאת לדרך. מומלץ לכל זכיין להיעזר בשירותי עורך דין זכיינות לאורך כל התהליך הנ"ל, ואף אחר כך בעת מימוש ההסכם בפועל.

הזכיין אמור לעמוד במספר תנאים. הוא אמור לשלם לרשת סכום חד פעמי שאינו מוחזר תמורת קבלתה, ובנוסף, שני תשלומים חודשיים. הראשון הינם תמלוגים הנקבעים באחוזים מהמחזור העסקי או על פי פרמטרים אחרים והשני, סכום קבוע עבור פרסום שעושה הרשת, ליווי ותמיכה וכדומה. כמו כן, חייב הוא לרכוש את המוצרים מהחברה או דרכה ולנהל את הסניף על פי מדיניותה. הזכיין זוכה להדרכה ולהכשרה מעשית באחד מסניפי הדגל של החברה ומגיע מוכן לפעילות.

לשיטה זאת יתרונות רבים עבורו. הראשון הינו, כמובן, הזכות למכור שירותים ומוצרים מבוקשים, מה שמאפשר מכירות כבר בהתחלת הפעילות וביטחון כלכלי. סניפי הרשת ממוקמים בקניונים מובילים ובמרכזים וברחובות ראשיים ידועים, ומשום כך, ייהנה הסניף גם ממכירות של לקוחות מזדמנים. יחד עם זאת, חייב היזם לדעת כי עבורו מדובר בהקמת עסק וניהולו על כל ההשקעות וההשלכות שיש לדבר. משמעות הדבר השקעת כספים בהקמה, גיוס עובדים וניהולם, ניהול מערכת חשבונית מסודרת וכדומה. רצוי שהוא יכיר היטב את התחום אליו הוא נכנס מניסיון קודם כשכיר או כמנהל. מעל לכל, הוא חייב ליווי של עורך דין זכיינות בעל מוניטין.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן