זכיינות קופיקס

עורך דין לעסקים

זכיינות קופיקס

מי לא אוהב לשתות קפה? מסתבר שמרבית האנשים שותים לפחות כוס קפה אחת  ביום, רבים מהם אף יותר ועושים זאת בעת הימצאותם ברחוב, בקניון ומקומות ציבוריים אחרים. קופיקס היא חברה בעלת מוניטין רב המחזיקה בסניפים רבים בישראל ובחו"ל ומתמחה במכירת קפה. הבשורה שהביאה עימה  החברה בישראל היא המחיר הנוח שבו היא מוכרת את הקפה ביחס למקומות אחרים. החברה מפתחת סניפים רבים כל העת ורבים מהם בשיטת הזכיינות. כל המעוניין לקבל זכיינות כזאת יכול לבדוק אפשרויות לכך.

זכיינות קופיקס דומה בתנאיה לאלו של פירמות ידועות אחות בעלות מוניטין. המטרה היא בניית פעילות עסקית עם שותף שהינו עצמאי ומנהל את הסניף בעצמו אבל תחת סטנדארטים ומדיניות של הרשת. מי שמועמדותו אושרה לקופיקס יכול לקבל את הסניף בתמורה לתשלום סכום כסך ראשוני לחברה. הסכום הוא תמורה למוניטין של המותג שהוא מקבל, לתמיכה הכללית שלה, לפרסום העבר שהוביל לשמו הטוב של  המוצר וכדומה. בנוסף לסכום זה, ובמידה ומקימים סניף, חדש הוא יצטרך להשקיע כסף נוסף עבור עיצוב הסניף.

לאחר התחלת הפעילות הוא ישלם לקופיקס סכום חודשי שנקבע על פי היקפי מחזור או על פי פרמטרים אחרים. ניהול הסניף מוטל בלעדית עליו. לרוב, נבחרים אתרים שבהם יש תנועת קונים רבה, כך שהמיקום מבטיח מכירות רבות ורווחים. קניית זכיינות של עסק מוכר ובעל שם יכולה להיות עסקה מעולה בשביל הקונה. כל העסקה מגובית בחוזה מסודר שבין קופיקס לזכיין. החוזה, מטבע הדברים, מנוסח מנקודת מבטה של החברה שמכירה טוב מכל את הפעילות שלה, יחד עם זאת, יש, לעיתים, אפשרות לשינויים ועורך דין המתמחה בזכיינות מכיר את הנקודות הבעייתיות מבחינת הזכיין. הוא יכול להשיג שינויים בחוזה שיקלו עליו בתחילת הדרך ואף בהמשך. עצה נכונה יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן