היתרונות בעו"...

היתרונות בעו"ד זכיינות

עורך דין ייעודי לתחום הזכיינות

אם קיבלתם החלטה לפתוח עסק עצמאי, טבעי שתחששו מעזיבת העבודה הבטוחה ומהתחלתו של פרק חדש בחייכם. שלב ביניים שיוכל לסייע בהתחלה בטוחה יחסית הוא זכיינות, כלומר – להיכנס לרשת מסוימת בתור זכיין. במהלך כזה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות אל עו"ד זכיינות המתמחה בתחום.

עורך דין זכיינות יעזור לכם להבין לאן אתם נכנסים, מהן זכויותיכם וחובותיכם ולמה עליכם לצפות. זהו צעד גדול שיכול להיות קריטי עבורכם, לכן חשוב מאוד שתכירו לעומק את תחום הזכיינות ואת התחום הספציפי במסגרתו פועל העסק.

תפקידיו של עורך דין זכיינות

עו"ד זכיינות חייב להיות בקיא בתחום המשפט המסחרי ובתחום הזכיינות בפרט. כל מכירה של זכיינות היא תהליך ארוך ומורכב הכולל חתימה על חוזה, אותו עליכם להבין עד הפרט האחרון. עורך דין המתמחה בתחום יוכל לסייע לכם להבין את השפה המשפטית והעסקית.

עורך הדין מלווה ומייעץ החל מהשלב הראשון של התכנון, דרך הבדיקות המשפטיות הנדרשות, ניהול המשא ומתן ועד השלב הסופי של החתימה. בנוסף, עליו לנסח את ההסכמים וגם הערות לחוזים, אם קיימים כאלה. עליו לבצע ניהול סכסוכים, אם מתעוררים, ולהעניק ייעוץ משפטי שוטף. ישנם מקרים בהם הייעוץ כולל ליווי בעמידה מול הרשויות, ביניהן משרד הבריאות, מערך כבאות והצלה, המשטרה, הרשות המקומית ועוד, על מנת להוציא את רישיון העסק.

כיצד לבחור עו"ד מתאים?

ישנם עורכי דין רבים לענייני זכיינות, אך לא כל אחד יתאים לכל עסק. מומלץ לחפש באינטרנט, לבחון לעומק את ההמלצות או לשאול אנשים אשר קיבלו בעבר ייעוץ. תרצו כי עורך הדין שלכם יהיה מקצועי ובעל ניסיון רב, המכיר את התחום היטב.

לפני שאתם שוכרים את שירותיו של עו"ד זכיינות, מומלץ לקרוא חומר מקצועי שפרסם ולקבוע פגישת היכרות – כך תוכלו להתרשם מניסיונו בתחום, מהידע שלו ומיחסי האנוש שלו.

עוד זכיינות

חברות רבות ואנשי עסקים מקיימים ביניהם קשרים עסקיים המתבססים על זכיינות. כל צד יכול ליהנות מקשר כזה. ההתקשרות נעשית בליווי של עו"ד זכיינות מנוסה בתחום. איש עסקים בתחילת דרכו נכנס אמנם, לתחום, שיחסית, מוכר לו אבל לא תמיד מכירו לעומק. החברה המעניקה לו את הזיכיון מכשירה אותו לאחר תהליך מיון שהוא עובר ועל ידי השתלמות באחד מסניפיה. בנוסף, היא מלווה אותו בראשית הדרך ועל בסיס שוטף. היא מספקת יתרונות עקיפים נוספים. בהיותה חברה מבוקשת היא מחוזרת על ידי קניונים נחשבים הרוצים שתקים בה חנויות המשמשות חנויות עוגן לקניון עצמו.

כך יכול כל זכיין למכור מוצר ממותג ללקוחות קבועים המכירים אותו ולמזדמנים המגיעים לקניון או לרחוב הראש בו היא ממוקמת. החברה נהנית מסכומי כסף חד פעמיים וקבועים. הזכיין משלם סכום ראשוני שאינו מוחזר, ובנוסף, שני סכומים חודשיים. אחד הנקבע על פי אחוזים ממחזור המכירות והשני קבוע עבור פרסום, לוווי ותמיכה. בנוסף, הוא חייב לרכוש מוצרים ממנה או דרכה. הנהלת החברה אינה משקיעה בניהול שוטף מעיק וזהו יתרון רב עבורה.

אלו הם תנאי ההתקשרות הבסיסיים, ולמעשה, החברה היא זאת המכתיבה אותם בגלל עוצמתה. יחד עם זאת, זכיינים יכולים לבקש חריגות מסוימות, ולרוב, כאשר הן הגיוניות ומתאימות החברה מסכימה להם, מאחר והיא מעוניינת בהצלחת היזם. העניין הוא, שיזמים בתחילת דרכם העסקית אינם מכירים את הנושא היטב, ולכן, חייבים לקבל ייעוץ מאת עוד זכיינות בעל מוניטין. במקרים רבים, יכולה עצה אחת לחסוך ליזם כסף רב. היות ומדובר, לרוב, על חוזה זכיינות ארוך טווח  הרי שהסכומים הנחסכים יכולים להצטבר לגדולים מאוד. זכיין מצליח יכול להרחיב את הקשר ולקבל בעתיד מספר סניפים נוספים, כך, שקיים יתרון גדול בקבלת ייעוץ יסודי ומפורט.

 

עורך דין זכיינות

הזכיינות הינה אחת השיטות הטובות לעשיית עסקים, כמובן, בתנאי ששני הצדדים מעוניינים בה. החברות הנותנות את הזיכיון רוצות להרחיב עסקיהן מבלי להשקיע כספים נוספים ועם מעורבות קטנה, יחסית, בניהול הסניף החדש. הן עלולות להרוויח מעט פחות אבל ליהנות מהיתרונות האחרים. לאנשי עסקים חדשים בתחום, או אחרים הרוצים ביטחון ותמיכה של גוף חזק ובעל מוניטין, זוהי הזדמנות של ממש למכור מוצרים או שירות של חברה בעלת שם. כך, הם יוכלו להקים עסק ולהשקיע כספים רבים עם וודאות למכירות כבר בתחילת הדרך.

בכל מקרה, כל התקשרות חייבת להיות מבוססת על הסכם מסודר ומפורט, אשר לרוב, מוכן ונערך על ידי החברה. היא נותנת את הטון ומעוניינת לשמור על זכויותיה. בכל אופן, ליזם מומלץ לקבל ייעוץ מטעם עורך דין לחוזים בנושאי זכיינות בעל מוניטין בתחום. הוא יכול לסייע בקבלת הטבות, בקבלת שינויים קלים בתנאים מסוימים כולל כספיים ובאלמנטים אחרים שכולם יובילו, בין היתר, לחיסכון כספי. בטווח ארוך שנים הסכומים עשויים להצטבר למשמעותיים מאוד. היות, ובמקרים רבים, מדובר על הקמת עסק הרי שהיזם יכול להיעזר בעו"ד גם לנושאים אלו.

תנאי הזיכיון די קבועים. מדובר על תשלום סכום כסף ראשוני וחד פעמי לחברה שלא מוחזר. בנוסף, שני סכומים חודשיים. האחד הינו תמלוגים הנקבעים על פי אחוזים מהמחזור החודשי, וכן, תשלום קבוע עבור שירותי פרסום, ליווי ותמיכה כללית. הזכיין מתחייב לרכוש את המוצרים מהחברה או דרכה ולנהל את הסניף על פי הנחיותיה. הניסיון מלמד, כי סניף זכיינות המנוהל היטב הינו בעל שולי רווח טובים. עו"ד זכיינות מספק ייעוץ עסקי ראשוני לכל מי שמתעניין בנושא, מייעץ לגבי תחומים אפשריים כגון ואף מלווה בהכנת הסכם זכיינות ובהתנהלות העתידית.  היות והתחום מורכב מאוד הרי שעצותיו יכולים להועיל רבות.

 

לפגישת ייעוץ ראשונית ומעבר על הסכם זיכיון חינם מלאו פרטים ונחזור בהקדםדילוג לתוכן