הסכם מייסדים

הסכם מייסדים

הסכם מייסדים נערך כאשר המייסדים מחליטים על הקמת תאגיד מסוים ורוצים לקבוע ביניהם את כל ההסכמות והתנאים הנדרשים בו. במסגרת הסכם כזה עורכים מסמכים רבים, מבצעים רישומים במוסדות הממשלתיים הנדרשים ואצל גורמים אחרים. ביניהם מס ערך מוסף, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכדומה. בנוסף, יש צורך להוציא תעודת התאגדות. ניתן להקים תאגידים שונים ביניהם חברה בע"מ, שותפויות וכדומה. בחברה בע"מ יהיו אלה בעלי המניות, ואילו בשותפויות שמות השותפים. שותפויות יכולות לכלול החל מ 2 שותפים ועד מספר רב יותר.

קניית זכיינות

הסכם מייסדים

הסכם מייסדים חייב להיערך על פי הוראות החוק. הוא למעשה מסמך משפטי מחייב אשר נדרש במצבים שונים. חשיבותו בכך שהוא מסדיר את מערכת היחסים שבין היזמים לבין עצמם ובינם לחברה המוקמת. בהסכם יוכנסו פרטים ואלמנטים עליהם הוסכמו בין השותפים לאחר תאום הציפיות שהם עשו ביניהם. בשלב של ההקמה השותפים חייבים להביע בצורה חדה את מחשבותיהם ורצונותיהם. הוא חייב להיערך על ידי עורך דין לענייני חוזים המתמחה בתחום ואשר הינו בעל ניסיון מצטבר בו.

יש צורך להחליט על מבנה ההון של החברה ואופן חלוקת המניות. על השקעות היזמים בה ואופיים. (ניתן להשקיע כסף ולקבל מניות או לתת הלוואת בעלים). סעיף אחר הינו חלוקת האחריות בין היזמים כולל תפקידים, שכר ותנאי העסקה. סעיף אחר מדבר על אופן קבלת ההחלטות בחברה ובין היתר: באסיפה הכללית, בדירקטוריון ובהנהלה עצמה. הוא יכלול גם קביעת מטרות ויעדים מבחינת גיוסי הון כולל קביעת סכומים נדרשים, מועדי גיוס ועוד. סעיף אחר מדבר על אופן עזיבת מי מהמייסדים – בין אם מיוזמתו או ביוזמת השותפים. הסכם טוב הוא כזה המאפשר למיזם לצאת לדרך ולהתנהל היטב ללא מתחים מיותרים על מנת שיצליח ויביא רווחים לבעליו.

 

 

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן