הסכם שותפות

הסכם שותפות

שותפות עסקית כוללת, לרוב, שני שותפים בלבד. זוהי השותפות המקובלת ובעלת סיכויי הצלחה הרבים ביותר. במיוחד, כאשר שני השותפים משלימים אחד את השני בתכונותיהם וביכולות הניהול והביצוע שלהם. כל שותף נוטל חלק פעיל בתחום בו הוא מתמחה ואותו הוא אוהב. אחד הינו טכני ויצרני, השני בעל נטייה שיווקית, אחר בעל גישה לפיננסים, יש בעל תכונות ניהוליות וכדומה. כדי להגיע להתאמה רצוי שכל שותף יבדוק על השני ויכיר את ערכיו, אישיותו ותכונותיו ובנוסף, לקבל מידע על מצבו הפיננסי, המשפחתי ועוד. כאשר מדובר על שני אנשים בעלי הכרות קודמת, אז הסיכוי להתאמה רב יותר.

זכיינות לעסקים

הסכם שותפות

כניסה לשותפות נעשית לטווח ארוך. יש צורך לנהל שיחות מקדימות, לתאם ציפיות ולהכין תכנית עסקית המספקת מידע על כל המיזם העתידי. לאחר ההבנות המקדימות הללו, ובהנחה שהן מקובלות, אזי יש להכין הסכם שותפות. הוא חייב להתבסס על הוראות החוק והדבר מאפשר אחר כך לדון עליו בכלים משפטיים. הוא יכלול את כל האלמנטים החיוניים ואת כל ההסכמות הקיימות. כאשר שני השותפים חותמים עליו הם מביעים הסכמתם לכל מה שנאמר בו. הם גם מסכימים שבעת מחלוקות יהיה צורך בבוררות חיצונית שתסייע לפתור אותן.

הסכם שותפות נערך כאשר העסק הוא בראשיתו, כמו כן, הסכם מייסדים, כאשר שני השותפים מכירים זה את זה וסומכים אחד על השני ועוד. יחד עם זאת, לאורך זמן דברים משתנים, ומשום כך, יש צורך להכניס בו סעיפים המדברים על מצבים עתידיים כמו: פירוק שותפות, הפרות חד צדדיות, רצון לעזיבה של צד אחד, אי הסכמות על דרך חדשה ועוד. מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בהכנת הסכם שותפות בתחום העסקי. הוא יכול לייצג צד אחד או את שניהם גם יחד ואף ללוות את השותפים בהמשך.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן