הקמת עסק חדש

הקמת עסק חדש

עסק חדש מבטיח לבעליו עתיד טוב, ובמקרים רבים, אף מקיים. הדרך להצלחה עוברת בצעדים נכונים ובראש וראשונה בהקמה מסודרת הכוללת שלושה שלבים הכרחיים. הראשון הוא אפיון העסק, השני הכנת תכנית עסקית והשלישי הגדרת סוג העסק, היקפו ורישומו ברשויות. לצד כל אלו יש חשיבות רבה לבחירת התחום. רצוי שהיזם יכירו היטב ויהיה בעל ניסיון בו. הכרה לעומק מגיעה מלימודים ו/או התנסות קודמת כשכיר, כמנהל בעסק דומה ועוד. כל אלו גם יחד, ואלמנטים נופים דוגמת, תחום מבוקש ודינאמי, חוש עסקי, יכולת ניהול ותכונות נוספות יאפשרו תנאי פתיחה טובים והצלחה כמעט מובטחת.

אם נחזור לשלבים הנדרשים העוקבים אותם צריך לבצע בעת הקמת עסק חדש הרי שהם יספקו מושג חשוב על כל התהליך. אפיון משמעותו בחירת תחום העיסוק (ייצור, שיווק, מתן שירותים וכדומה) וקהל היעד. יש לבחור שם ומקום ממנו הוא מופעל. יש לערוך רשימת ציוד וחומרי גלם נדרשים, להכין הון התחלתי, להעריך את הסכום הנדרש עד להגעת ההכנסות הראשונות, להעריך את תקופת ההכנות עד לפתיחה וכדומה. תכנית עסקית מספקת מידע פיננסי וכלכלי ובין היתר, הערכות לפרסום, להוצאות אחרות ועוד, לסכום הכסף הראשוני הנדרש, לגבי תזרים המזומנים, ההכנסות והרווחים הצפויים ועוד. פתיחת עסק עצמאי מלווה בדאגות רבות, אנו ממליצים להיעזר באנשי מקצוע שאתם סומכים עליהם.

יש לבחור את הישות המתאימה וכאן ניתן לבחור בעוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ. לכל אחת יש יתרונות וחסרונות והבחירה נעשית על פי היקף הפעילות, הצרכים, טעמו ורצונותיו של היזם ועוד. יש לרשום את הישות במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. מומלץ להיעזר בעורכי דין ויועצים כלכליים מנוסים אשר יכולים לבצע מטלות שונות, לייעץ, לייצג, וללוות את היזם בעת צעדיו הראשונים ואף לאחר מכן. עסק בתחילת דרכו הינו רגיש מאוד, ומשום כך, יש לנהל הקמתו היטב. אודי דנהירש יעזור לכם לעבור על כל השלבים בהקמת עסק.

 

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן