כמה מרוויח זכיין...

כמה מרוויח זכיין של ארומה?

ארומה היא בין רשתות בתי הקפה הגדולות בישראל. בנוסף לסניפיה  בישראל יש לה פעילות רבה גם בחו"ל. משום כך, רבים מעוניינים לקבל בזכיינות את אחד מהסניפים של החברה. המוניטין ושל החברה והמודל העסקי שלה מבטיח הצלחה לכל זכיין, בתנאי שהוא מנהל בצורה נכונה את הסניף שבבעלותו. החברה מספקת ידע, הדרכה, פרסום וליווי. בתמורה מקבלת סכומי כסף חד פעמיים בעת קבלת הזיכיון, ובנוסף, תשלומים חודשיים שנקבעים על פי מחזורי מכירות ופרמטרים אחרים.

השורה התחתונה היא כי, בסופו של יום, זכייני ארומה מרוויחים מהקשר שלהם לחברה. נשאלת השאלה כמה מרוויח זכיין של ארומה? התשובה לכך משתנה בין סניף לסניף. סניף הממוקם בקניון מצליח, ברחוב ראשי או במקום מוצלח אחר מושך אליו כמות רבה יותר של מבקרים. גם לגודל הסניף, לרמת השירות, לסביבה העסקית שיש בקרבתו, למצב הסוציו אקונומי של האוכלוסייה סביב יש משקל ומשמעות. סניפים מצליחים הינם בעלי מחזורי כספים של  כ500000 שח לחודש ויותר וסניפים קטנים יותר סוגרים חודש עם מחזורים שבין 300000 ל 400000 שח. בהנחה שאחוזי הרווחים דומים הרי שניתן להעריך שהרווח יכול לנוע בין עשרות אלפי שקלים לסניפים קטנים ורב יותר לגדולים  והמצליחים שביניהם. זכיינות ארומה זה עסק לכל דבר שמביא איתו את היכולת להשתמש במותג חזק כמו "ארומה".

היות ורשת ארומה  הינה רשת מוכרת ובעלת מוניטין הרי שכל קניון היה רוצה שהיא תפתח אצלו סניף ותהווה חנות עוגן. בנוסף לכך, היא תקבל מיקום מועדף. כך, שכבר מבחינה זאת מובטחת לזכיין מקדמה חשובה על בתי קפה אחרים באותו התחום. כל זכיין המעוניין בשיתוף פעולה עם רשת ארומה חייב להיערך לכך בצורה הטובה ביותר. הדבר אומר, בין היתר, קבלת ייעוץ מעורך דין המתמחה בתחום הזכיינות, הכנת תכנית עסקית על ידי רואה חשבון והכנות נדרשות נוספות.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן