עורך דין לעסקים

עורך דין לעסקים

עורך דין לעסקים

התקשרות עסקית כרוכה, לרוב, במשא ומתן המבשיל לידי עסקה בין שני צדדים. את ההסכמות שביניהם יש לעגן בחוזים מתאימים, וככל שהעסקה תהיה מורכבת יותר, כן, יהיה צורך בחוזה מפורט יותר. עורך דין לעסקים מתמחה בנישה זאת ויכול לייעץ ולערוך הסכמים מסחריים. הסכם טוב הוא כזה שבו שני הצדדים מסכימים עליו בלב שלם. כזה שמגן על כל אחד מהם, שמאפשר מתן פתרונות גמישים למקרים שלא תמיד ניתן לחזות אותם, שערוך תוך כדי התחשבות בדיני חוזים וכדומה. חוזה הוא מסמך משפטי שניתן לאכוף אותו ובכך חשיבותו הגדולה. דוגמה לחוזה עסקי הוא חוזה זכיינות לעסקים אשר נותן סיכוי לכל אדם להיות בעל עסק מצליח.

עסקאות מורכבות הן עסקאות של כניסה לשותפויות, רכישת פעילות עסקית, רכישת חברות כולל הנדל"ן שברשותן, אספקת שירותים ומוצרים, זכיינות ועוד. עורך דין לעסקים יכול להכיר את כל סוגי הפעילות הזאת תוך כדי התמחות בנישה אחת או שתיים. זכיינות היא נישה מיוחדת שיש צורך להכיר אותה היטב. זכיין המבקש לשתף פעולה עם פירמה ידועה ולנהל סניף שלה בצורה עצמאית חייב להתייעץ עם עורך דין לגבי האלמנטים המשפטיים והאחרים הקיימים בהתקשרות כזאת.

זכיין משלם לפירמה סכום ראשוני שאינו מוחזר כתנאי ראשוני לקבלת הזיכיון. הוא מקבל ממנה תמיכה לוגיסטית, הדרכה והשתלמות, פרסום, וכמובן, את הזכות למכור מוצר ממותג ונדרש. הוא אמנם חייב לשלם לה סכום חודשי כתמלוגים, אבל הסכום הזה מגיע מהכנסה שוטפת, וכאשר, לרוב, קיימים כבר רווחים. רבים אוהבים לעבוד בשיטה כזאת שנחשבת לבטוחה יותר מאשר פתיחת סניף באופן עצמאי. כדי להגביר את רמת הוודאות שבהצלחת מיזם הזכיינות, ובעצם בכל מיזם עסקי, מומלץ לקבל ייעוץ ממוקד מעורך דין לעסקים אשר יכול לייעץ, להצביע על מוקשים אפשריים בהסכמים, להתעקש על הכנסת סעיפים מסוימים בהם, לדרוש עונשים על הפרה וכיוצא בזה.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן