פתיחת חברה

פתיחת חברה

בעת פתיחת עסק יש לבצע מספר פעולות בשלושה שלבים. אחת מההחלטות שיש לקבל היא על זהות הישות המוקמת. יש  3 ישויות לבחירה: חברה בע"מ, עוסק מורשה ועוסק פטור. כל החלטה נעשית על פי שיקולים שונים ובהם: היקף הפעילות, צרכי בעל העסק, טעמו, רצונותיו ועוד. לחברה יש מספר יתרונות חשובים. למעשה, היא ישות משפטית העומדת בפני עצמה ובעליה נרשמים כבעלי המניות. במידה ויש בעל מניות יחיד  הוא זה שקובע את סדר התנהלות חברתו. הוא יכול להכניס שותפים נוספים ולהקצות להם מניות. הוא יכול לסחור במניות, למכור אותן ועוד.

בעת ההקמה יש לייסד תקנון חברה אשר מוגדרים בו אלמנטים שונים דוגמת: שם החברה, מטרותיה, פרטים בדבר הון המניות, מידע על הגבלת אחריות של בעלי המניות, זכויות וחובות בעלי המניות, אופי ניהול החברה ומידע רלוונטי חשוב אחר. חברה בע"מ היא ישות המספקת אחריות מוגבלת לבעלי המניות. במקרה והיא נקלעת לקשיים ומתמוטטת אזי הנושים אינם יכולים לקבל חובותיהם מבעל המניות אלא רק את הסכומים או הנכסים הרשומים על שמה. כאשר יזם מחליט על פתיחת חברה חדשה הוא לוקח עובדה זאת כאחד השיקולים החשובים ביותר.

יש צורך לרשום את החברה ברשם החברות וכדאי להיעזר בעורכי דין המתמחים בתחום. הם יכולים לייעץ, לספק הסברים, ללוות כל בעל עסק חדש כוותיק ואף לבצע עבורו מטלות שונות כולל ייצוג מול הרשויות. ניתן להקים חברה בכל תחום אבל מומלץ ליזם להכיר את התחום בו הוא אמור לפעול. ידע וניסיון עשויים להגיע מלימודים ו/או עבודה בתחום כשכיר, כמנהל ועוד. הקמת חברה כרוכה בהשקעות כספיות ובהקדשת זמן רב וכדאי שהיא תיפתח בצורה נאותה ותתחיל לפעול היטב מהרגע הראשון בדרך להצלחה ושגשוג. אודי דנהירש, עורך דין חברות, יעזור לכ בתהליך הקמת חברה.

 

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן