הסכם זכיינות קופ...

הסכם זכיינות קופיקס

כאשר חברת קופיקס המתמחה במכירות קפה התחילה פעילותה היא גרמה למהפך בחשיבה. היא גבתה מחירים נמוכים בעשרות אחוזים עבור כל כוס קפה ביחס למתחרותיה בשוק. התעוזה של מנהליה הצליחה ותוך זמן קצר היא הצליחה לפתוח סניפים רבים במקומות שונים בכל רחבי הארץ. החברה ממשיכה לצמוח ולהתרחב ומחפשת כל העת שותפים בשיטת הזכיינות. זכיינות היא שיטה מקובלת בתחומים עסקיים ושונים ובהם השותף מנהל עצמאית את הסניף, אבל עושה זאת תחת מדיניות, תנאים ופיקוח של הפירמה.

הסכם זכיינות קופיקס נערך מול הזכיין. בבסיס כל הסכם משלם הזכיין סכום כסף ראשוני עבור הזכות לקבלת הזכיינות, ובנוסף, כספים חודשיים שנקבעים על פי סכומי מחזור או פרמטרים שונים אחרים. מומלץ לזכיין להיעזר בשירותי עורך דין המתמחה בחוזים עסקיים מורכבים כאלו. ההסכם מוגש על ידי החברה, וככזה יש בו סעיפים המצדדים בטובתה. יחד עם זאת, תמיד יש מקום לשינויים, ובמידה והיא מסכימה לברר אותם, יכול עורך הדין להישג שינויים לטובת לקוחו. במידה ואתה זכיין כבר ניתן לבצע גם מכירת זכיינות.

עורך דין יכול להשיג הנחות בסכומי כסף הראשוניים הניתנים לפירמה כתנאי לקבלת הזיכיון, (כספים אלו, כידוע,  אינם מוחזרים) ובנוסף, עבור תשלומים חודשיים עבורה. נקודות אחרות למשא ומתן הם שינויים והתאמות, לדעתו, שעשויים להתאים לקהל הלקוחות בו ממוקם הסניף ועוד. האפשרות לשינויים מוגבלת בגלל שהמוניטין המוכח של החברה הושג  בזכות ויהיה סירוב קשוח לביצוע שינויים, אבל עו"ד מנוסה יכול לנסות להשיגם. צריך לומר, כי התמיכה של קופיקס בכל זכיין חשובה גם לה שכן היא רוצה בהצלחתו. זכיינות טובה מאוד לכל איש עסקים אשר אין לו ניסיון רב בתחום זה. הוא מקבל הדרכה, עובר השתלמות בחברה, מתנסה בעבודה בסניפים אחרים קיימים של קופיקס ומגיע לפתיחת הסניף שלו כאשר הוא "משופשף". כך, שיש לו מקדם הצלחה גבוה.

 

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן