סכסוך הסכם זכיינ...

סכסוך הסכם זכיינות ריבר

סכסוך הסכם זכיינות ריבר

ריבר הינה רשת פופולארית הפועלת בתחום המזון הבריא. היא מציעה מגוון רחב של ארוחות ומשקאות אשר מורכבים ממרכיבים טבעיים. ברשותה סניפים הממוקמים בקניונים, מועדוני כושר ומרכזי ערים. היא מציעה ליזמים בתחילת דרכם קבלת מעטפת תומכת מקיפה של הרשת ויתרון חשוב לא פחות, אפשרות למכור מוצרים מבוקשים שיש להם קהל לקוחות מושבע כבר בראשית הדרך. הזכיינים נהנים גם מלקוחות מזדמנים המגיעים לאזור ונכנסים לרכוש מוצרים.  כך גם גדלים מחזורי המכירות.

ההתקשרות יוצאת לפועל לאחר משא ומתן ולאחר חתימה על הסכם המפרט זכויותיהם וחובותיהם של שני הצדדים. זכיינות ריבר נמכרת בתנאים מסוימים אשר נקבעים על ידי הרשת ואשר מקובלים על ידי היזמים. בפועל מנהל הזכיין את הסניף כעצמאי לכל דבר תחת הנחיות הרשת ועל פי מדיניותה. הוא יכול לפתוח סניף חדש או לקבל סניף עובד אשר מחזור מכירותיו ידוע. מכאן והלאה יתפתח הסניף הלאה. הניסיון מוכיח כי סניף המנוהל היטב יעניק רווחים לשני הצדדים בהתקשרות.

סכסוך הסכם זכיינות ריבר יכול לפרוץ בנסיבות שונות ועקב הפרות תנאים בסיסיים או קלים יותר בו. החמורים הם אי העברת כספים כמתחייב, אי רכישת מוצרים מרשת, סטייה חמורה ממדיניות הניהול שלה, תחרות מולה ועוד. הפרות אלו יכולות להוביל לסיום התקשרות, להטלת קנסות, לתביעות משפטיות ועוד. הפרות קלות הן סטייה קלה מהוראות הניהול, אי עמידה זמנית בתשלומים ועוד. סכסוך חמור, הינו, לרוב, בלתי ניתן לגישור עקב אי אמון הנוצר בין שני הצדדים. סכסוך קל יכול להיפתר במשא ומתן המוביל להתגמשות של מי מהצדדים. מומלץ לערב עורך דין זכיינות בעל מוניטין בתחום היכול לייעץ, ללוות בעת הסכסוכים, לייצג, לתווך  ולפעול בדרכים שונות לפתרון התסבוכת ללא הגעה לבתי משפט.

 

 

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן