עלות זיכיון קופי...

עלות זיכיון קופיקס

קופיקס היא רשת למכירת קפה מוכן ומצרכים נוספים והיתרון האדיר שלה הוא בכך שהיא מצליחה להוזיל רבות את מחירי הקפה ביחס למתחרות.

משום כך, היא הצליחה להקים סניפים רבים ברחבי הארץ. הרשת מעוניינת להתפתח הלאה ולמסור סניפים נוספים בשיטת הזכיינות. עבור אנשי עסקים רבים, שיטת הזכיינות בקופיקס נחשבת לטובה ויעילה מאוד. אחת הסיבות החשובות היא היכולת למכור קפה ידוע מחברה בעלת מוניטין. הדבר מבטיח מכירות כבר בתחילת הדרך. יתרון נוסף הוא בליווי ותמיכה של הרשת הכולל גם הדרכה, והשתלמות באחד מהסניפים המובילים שלה. כך שהיזם מגיע מוכן טכנית ומנטאלית לפתיחת הסניף.
שיטת הזכיינות כוללת מספר התחייבויות הדדיות. היזם משלם סכום כסף חד פעמי תמורת הזיכיון. עלותו תלויה במספר פרמטרים. קביעת הסכום בסניף קיים קלה יותר כי מחזורי המכירות והרווחים ידועים ויש פרמטרים הקובעים את אומדנו. לגבי סניפים חדשים הדבר יכול להיות מוערך על פי נתונים קיימים מסניפים אחרים, על פי מיקום, כמות האוכלוסייה באזור ועוד. ניתן לציין ,כי כמו בכל התקשרות עסקית נושא זה נתון למשא ומתן. יחד עם זאת כדאי לציין, כי מדובר על השקעה שניתנת להחזר. במידה והסניף ינוהל היטב ויצליח, אז סכום ההשקעה יוחזר, ובמקרים רבים, גם יגדל.

בנוסף, לסכום הראשוני, ישלם הזכיין שני תשלומים חודשיים. הראשון הוא תמלוגים הנקבעים באחוזים על פי מחזורי המכירות או לפי פרמטרים אחרים וסכום קבוע עבור פרסום, ליווי וכדומה. בנוסף, הוא מתחייב לרכוש את המוצרים מהרשת או דרכה ולנהל את הסניף על פי מדיניותה. כל ההתקשרות נעשית בהסכם. מומלץ לכל יזם להיעזר בעורך דין בעל ניסיון בתחום. הוא מכיר לעומק את כל סעיפי ההסכם הזכיינות בקופיקס ויכול לנסות לבקש שינויים לטובת לקוחו שלאורך זמן ייטיבו עימו כלכלית.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן