ביטול חוזה זכיינ...

ביטול חוזה זכיינות

שנים רבות היה תחום הזכיינות נישה עסקית קטנה שעסקו בה מעט מאוד אנשי עסקים מבוססים וותיקים בתחום העסקנות והיזמות. מצב זה השתנה מאוד לאורך השנים האחרונות וכיום יותר ויותר עסקנים מחפשים אפיקי השקעה בטוחים על גבם של חברות שצברו מוניטין ומוכנות לפתוח סניפים נוספים בשיטת הזכיינות. בכל התקשרות בין זכיין לחברה מזכה עומד חוזה הזכיינות שהינו האורים והתומים הן לגבי ההתנהלות השוטפת היומיומית והן לגבי מצבי קצה של הפרת חוזה או ביטול חוזה בהם עשוי להיות הזכיין חשוף לנזקים כלכליים כבדים במיוחד.

 

יחד עם זאת, אף על פי שתחום הזכיינות התפתח רבות בשנים האחרונות לא השכיל המחוקק לייצר תשתית חוקית מפורטת בעולם הזכיינות, ושאלות רבות נותרו לא ברורות וככאלו הם מגיעות לפתחו של בית המשפט הפוסק ומנסה לעשות סדר בקביעות והחלטות שונות. במצב דברים זה אין כלל ספק כי חשיבותו של הסכם הזכיינות בין הצדדים חשוב מאין כמוהו, מכיוון שהוא זה שמסדיר את היחסים בין הצדדים לרבות ההשלכות רבות המשמעות בעת ביטול חוזה או לחילופין הפרת חוזה.

 

ביטול חוזה הינו מצב בו אחד מהצדדים להתקשרות החוזית מעוניין לסיים את ההתקשרות ושיתוף הפעולה העסקי. ניתוק יחסים זה מביא עמו הפסדים רבים. במצב דברים זה הסכם מקצועי ימזער נזקים לכלל הצדדים. אך ברוב המקרים מזעור הנזקים נדרש לזכיין המעוניין בהתקשרות עם החברה המצליחה שמעניקה לו חוזה זכיינות מוכן שברובו "משחק לידיה".

 

בעת ביטול החוזה על ידי החברה המזכה, הזכיין חשוף בפני נזקים כלכליים אדירים, על מנת לאזן את יחסי הכוחות ולדאוג לעתיד לבוא מחויב הזכיין להגיע למשא ומתן ועריכת חוזה זכיינות מומלצת מקצועי שישמור על האינטרסים שלו, זאת יעשה אך ורק על ידי משרד עורכי דין העוסק בתחום הזכיינות בעיקר וזאת לאורך שנים רבות בהם צבר ניסיון רב בתחום.

לפגישת ייעוץ ראשונית ומעבר על הסכם זיכיון חינם מלאו פרטים ונחזור בהקדםדילוג לתוכן