זכיינות לעסקים. ...

זכיינות לעסקים

זכיינות לעסקים. הדרך המהירה לעסק משלך

זכיינות לעסקים הוא מודל עסקי שנולד בארצות הברית במאה התשע עשרה, על בסיסו של עיקרון די פשוט. חברות גדולות המעוניינות להעצים את הפעילות העסקית שלהן, מציעות ליזמים להצטרף אליהן ולהקים סניפים בזכיינות. הזכיינים, יזמים המעוניינים להקים עסקים משל עצמם אולם  לא מעוניינים, או לא מסוגלים לקחת על עצמם את הסיכונים הרבים הכרוכים בכך, מצטרפים אל החברה כזכיינים. עבור הזכות להשתמש בסמלים המסחריים של החברות המזכות וללמוד את שיטות העבודה שלהן, משלמים הזכיינים ברוב המקרים דמי זכיינות חד פעמיים ובהתאם לפרטים המופיעים בחוזה הזיכיון, מעבירים לה תמלוגים חודשיים הנגזרים ממחזור הפעילות שלהם. אלה, על קוצו של יוד, העקרונות הבסיסיים של התחום, אבלבפועל, זכיינות לעסקים היא עסק הרבה יותר מורכב.

זכיינות לעסקים: למי זה מתאים?

כאמור, זכיינות לעסקים תתאים לכל מי שהוא יזם בנפשו, אבל מעדיף לא לצאת לבדו לדרך הארוכה והמפותלת של הקמת עסק מאפס, אלא להסתמך על השם, המוצרים ושיטות העבודה של חברה שכבר הוכיחה את עצמה. נשמע פשוט? אז זהו שלא! ההצלחה אינה מובטחת בשום מקרה. על מנת להצליח, הזכיינים צריכים להיות חרוצים ומסורים ממש כמו כל בעלי העסקים ולהגן על עצמם באמצעות רשתות ביטחון כלכלית ומשפטיות, כהכנה לכל צרה שלא תבוא. אילו צרות יכולות לבוא? החל מחילוקי דעות בנוגע לגובה התגמולים החודשיים ועד הפרות של הסכמי הזכיינות על ידי אחד מהצדדים.

זכיינות לעסקים. רק עם עורך דין

המורכבות הייחודית של תחום הזכיינות לעסקים, דורשת התמחות משפטית  ייחודית, הבנה מעמיקה של התחום והיכרות עם השחקנים הגדולים הפועלים בו. לכן,אם אתם  חושבים להקים עסק בזכיינות? צרו קשר עכשיו עם משרד עורכי הדין דנהירש ושות'.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן