זכיינות מזון

עורך דין לחוזים

זכיינות מזון

זכיינות הינה שיטה טובה מאוד לעשיית עסקים המובילים להכנסות ולרווחים. מקובל למסור זכיינות בעסקי מזון שונים, ובין היתר, במסעדנות, בתי קפה, פיצות, גלידות, חומוס, פלאפל ועוד. כל צד לעסקה מרוויח יתרונות אחרים. הפירמה מתפתחת ומוסיפה סניפים ללא מעורבות ישירה שלה. בכך, היא מפחיתה את העומס על הלוגיסטיקה והמנהלה שלה. היא מקבלת סכום כסף ראשוני שלא מוחזר, וכאשר מדובר על חברת מזון גדולה, הסכומים הינם גבוהים משמעותית. בנוסף לכך, היא מקבלת תמלוגים חודשיים הנגזרים מההכנסות והרווחים השוטפים של הזכיין. היא מכתיבה את התפריט, את המדיניות, אופי הפעילות ואלמנטים אחרים, והזכיין חייב לעמוד בהם. כמעט כל רשת מזון מצליחה תציע זכיינות למכירה על הסניפים שלה.

הזכיין מקבל יכולת למכור מוצר ממותג או מוצרים של חברה בעלת מיתוג. בכך, הוא יכול לייצר מכירות נאות כבר בתחילת הדרך. בנוסף לכך, הוא מקבל הדרכה, מעבירים לו השתלמות כולל התנסות בסניף עובד של החברה. הוא מקבל תמיכה לוגיסטית, פרסום ועוד. לרוב, הסניף ממוקם במרכז מסחרי ידוע, בקניון ועוד. חשיבות של קבלת זיכיון גדולה אף יותר אצל אנשי עסקים בתחילת דרכם. כאן רמת הסיכון יורדת ביחס להקמת סניף בצורה עצמאית.

תחום המזון נחשב למסוכן מסיבות רבות שביניהן הן עלויות התפעול השונות, המיסוי, תשלומי השכר ועוד. יש צורך להיערך כלכלית מאחר ומדובר בהשקעות גבוהות כבר בתחילת הדרך. משום כך, יש צורך בפתיחת סניף במקום שיש בו תנועת קונים רבה. הדבר מבטיח רכישות של לקוחות קיימים אבל גם ממזדמנים. בנוסף למיקום, יש צורך לבדוק היטב את גובה התמלוגים והעמלות לפירמה, וכן, לבדוק פרמטרים שונים של התאמת דרישותיה למיקום הסניף, לאוכלוסיה שמסביב ועוד. מומלץ להתייעץ עם עורך דין עסקי המתמחה בנישה המיוחדת הזאת. עצות טובות ממנו ימנעו גלישה לבעיות רציניות ולהסתבכות עסקית.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן