מאמרים

זכיינות למכירה
כללי

עורך דין חוזים עסקיים

עורך דין חוזים עסקיים עסקים רבים נוהגים לערוך הסכמים וחוזים ביניהם, כמו למשל מכירת זכיינות. רבים מגיעים להסכמות בעל פה שאחר כך נרשמות בהסכם מסודר וחתום. כאשר ההתקשרות הינה חד פעמית או קטנה בהיקפה אזי הסכם ההתקשרות יהיה פשוט וקצר. כאשר מדובר על התקשרות גדולה ובעלת היקף כספי רחב אזי החוזים יהיו מפורטים מאוד. הסכמים יכולים להיות בתחומי השירותים דוגמת: אספקת שירותי ניקיון, שמירה וכוח אדם, בתחומי זכיינות שמחייבת, בין  היתר, תשלומי תמלוגים, בתחומי שיתופי פעולה בין שתי חברות בנושאים שונים ועוד רבים ומגוונים אחרים.

Read More
כללי

עורך דין חוזים בתל אביב

עורך דין חוזים בתל אביב פעילויות עסקיות רבות המתבצעות בתל אביב הן תולדה של צורך או רצון של אנשי עסקים ליזום מהלכים שיקדמו את ענייניהם העסקיים. במקרים רבים, מדובר על שיתוף פעולה ברמה כזאת או אחרת, על רכישת פעילות עסקית או נכס עסקי, על קבלת זיכיון מסחרי ועוד. כל אקט כזה חייב להיות מגובה בחוזה כתוב שמשמעותו היא העלאת כל האלמנטים על מסמך משפטי שניתן לפרשו ולאכוף אותו. עורך דין חוזים בתל אביב מתמחה בניסוח והכנת חוזים כאלו. הוא יודע להגדיר במדויק את כל ההסכמות שהושגו בעל פה, את החוקים של החוזים כמו לדוגמה חוק הסכם זכיינות.

Read More
זכיינות איך זה עובד
כללי

עו"ד חוזים

עו"ד חוזים פעילויות מסחריות ועסקיות שונות מגובות  בחוזים מסודרים. מי שמנסח ומכין את  החוזים  הללו הוא עורך דין שמתמחה בייעוץ בנושאים מסחריים ועסקיים. דוגמאות לעסקאות שונות הן: קבלת זיכיון, כניסה לשותפות, רכישת או  מכירת פעילות עסקית, רכישת חברה וכדומה. בכל עסקה כזאת יש שני צדדים ולרוב, עו"ד חוזים מייצג צד אחד מהם. יחד עם זאת, בחוזים רבים שמתארים פעילות ממושכת יש חשיבות להתחשבות גם בצד השני לצורך איזון רצוי. שני הצדדים צריכים להיות שבעי רצון מההסכמות אחרת השותפות ביניהם לא תחזיק מעמד זמן רב. להסכם זכיינות דגשים רבים שצריך לשים אליהם.

Read More
חוזה זיכיון
כללי

עו"ד דיני חוזים

עו"ד דיני חוזים חוזים בנושאים מסחריים ועסקיים הינם מורכבים מאוד ויש להכינם בצורה נכונה. צריך לקחת בחשבון אלמנטים שונים וחשובים, ובראש וראשונה, את  ההסכמות אליהם הגיעו שני  הצדדים. בנוסף לכך, יש לנסח את  הסעיפים  השונים באופן שלא יסתרו חוקים קיימים. יש צורך להתחשב בחוקים  רלוונטיים דוגמת חוק החוזים ועוד. יש צורך ליצוק תוכן משפטי לכל זה מאחר וחוזה הוא מסמך משפטי מחייב שניתן לפרש אותו ולאוכפו בעת  הצורך. משום כך יש, בין  היתר, לציין במפורש סעיפים  המתארים הפרות ברורות ואף לכתוב מהן  התרופות  המגיעות לצד שנפגע בגין הפרתם.

Read More
זכיינות לעסקים
כללי

משרד עו"ד מסחרי

משרד עו"ד מסחרי אחד התחומים  המעניינים והמאתגרים בהם עוסקים עורכי דין הוא  התחום  המסחרי עסקי. תחום זה הינו דינאמי ויש בו מגוון עצום של נושאים  הדורשים ייעוץ וטיפול משפטי. משרד עו"ד מסחרי מטפל בשורה של נושאים ובין  היתר, זיכיונות לעסקים, בקבלת זיכיונות, ברכישת פעילות עסקית או חברה, בהקמת עסק מן היסוד, בכניסה לשותפות ועוד. הייעוץ יכול להינתן לאורך כל זמן פעילות בעל העסק ועל בסיס שוטף או ייעוץ נקודתי לגבי כל מיזם כזה. רבים מבעלי העסקים מבקשים את שני סוגי הייעוץ גם יחד.

Read More
כללי

ע"ד מסחרי בתל אביב

עו"ד מסחרי בתל אביב תל אביב נחשבת לעיר הדומיננטית בישראל בכל מה שקשור לפעילויות עסקיות, ועסקים רבים מנהלים ממנה את כל הפעילות הארצית ואף  הבינלאומית. מטבע הדברים, כמות עורכי הדין המתמחים בתחום  העסקי מסחרי בעיר ובכל גוש דן הסמוך הינה רבה. בעלי עסקים, מנכ"לי חברות, מנהלי פעילויות עסקיות בחברות ואנשים נוספים חייבים לקבל ייעוץ משפטי על בסיס קבוע או נקודתי. ייעוץ קבוע ניתן על סמך תשלום חודשי ומאפשר לקבל טיפולים שוטפים דוגמת מכתבי התראה, הערות לחוזים, הנחיות שונות ועוד.

Read More
כללי

קניית זכיון

קניית זיכיון אנשי עסקים רבים מנהלים עסקיהם בצורה סולידית, אולם, לפעמים, הם מבקשים לנצל הזדמנויות עסקיות קורצות. קניית זיכיון היא אחד המקרים בהם מבצע איש עסקים שינוי דרמטי בחייו. במיוחד, אם הרכישה היא בפעם הראשונה בחייו. קבלת זיכיון יכולה לשנות את מהלך חייו של כל אחד ולהביא לו רווחים רבים אשר ישפרו רבות את  מעמדו הפיננסי. יחד עם זאת, קבלת זיכיון בתנאים לא מוצלחים יכולה לגרום הפסדים רבים אשר יגרמו לו לשקוע בחובות שיהיה לו קושי רב להיפטר מהם. לכן מומלץ לבדוק דוגמאות לחוזה זכיינות.

Read More
חוזה זיכיון
כללי

ערכי דין מסחריים

עורכי דין מסחריים עו"ד מסחרי מתמחה בנישה מיוחדת זאת, ומשום כך, יודע לייעץ נכון בסיטואציות עסקיות שונות. בנוסף, הוא מתמחה בעריכת חוזים בתחום ולעובדה זאת יש משמעות מרחיקת לכת עבור הלקוח. זאת  הסיבה העיקרית בגינה בעלי עסקים שוכרים דווקא את שירותיו. הם יודעים כי עצה נכונה ממנו בעת המתאימה יכולה לחסוך להם כסף רב, עגמת נפש וזמן יקר. הדבר חשוב בעיקר כאשר הם מבקשים לרכוש חברה או פעילות עסקית, כאשר הם רוצים להיכנס לשותפות, לבדוק מיזם חדש, לקבל או למסור זכיינות, סיום חוזה זכיינות ועוד.

Read More
כללי

עורכי דין מסחרי בתל אביב

עורכי דין מסחרי בתל אביב בעלי עסקים רבים שמשרדיהם ממוקמים בתל אביב זקוקים לליווי מתאים של עורך דין לאורך תקופת פעילותם. רבים שוכרים שירותי עורך דין מסחרי בתל אביב על בסיס קבוע לצורך קבלת ייעוץ שוטף. הייעוץ נועד לענות על שאלות הנוגעות לחוזים קיימים, להתנהלות מול לקוחות שמסרבים לשלם או שמעכבים תשלומים, לשאלות  בנושאי תקנות ותנאי סף של מכרזים פומביים ועוד שלל שאלות. ייעוץ מיוחד נדרש בעת שהם מבקשים להיכנס למיזם חדש, לשותפות, בעת התעניינות ברכישת פעילות עסקית או חברה, בקבלת זכיינות, חוזה זכיון ועוד.

Read More
כללי

משרד עורכי דין מסחרי

משרד עורכי דין מסחרי אנשי עסקים נעזרים רבות בייעוץ משפטי בנסיבות שונות לאורך פעילותם.  הדבר נובע מכך שיש פעילויות עסקיות מורכבות מאוד, שיש צורך לעגן הסכמות בעל פה בהסכמים ובחוזים כתובים, בגלל שיש מצבים בו מוגשים תביעות שיש להתגונן בפניהם, או שיש לאנשי העסקים עצמם יש צורך להגיש תביעות. משרד עורכי דין מסחרי עוסקים בכל הפעילויות הללו ואחרות נוספות והוא מייצג לקוחות כל אימת שמתעוררות בעיות וזקוקים לעצותיו הטובות. מומלץ לקבל ייצוג  מיד עם התעוררות  הבעיות ולא להמתין.

Read More