משרד עו"ד מסחר...

זכיינות לעסקים

משרד עו"ד מסחרי

משרד עו"ד מסחרי

אחד התחומים  המעניינים והמאתגרים בהם עוסקים עורכי דין הוא  התחום  המסחרי עסקי. תחום זה הינו דינאמי ויש בו מגוון עצום של נושאים  הדורשים ייעוץ וטיפול משפטי. משרד עו"ד מסחרי מטפל בשורה של נושאים ובין  היתר, זיכיונות לעסקים, בקבלת זיכיונות, ברכישת פעילות עסקית או חברה, בהקמת עסק מן היסוד, בכניסה לשותפות ועוד. הייעוץ יכול להינתן לאורך כל זמן פעילות בעל העסק ועל בסיס שוטף או ייעוץ נקודתי לגבי כל מיזם כזה. רבים מבעלי העסקים מבקשים את שני סוגי הייעוץ גם יחד.

ככלל, טוב שיש עורך דין המכיר את  העסק, התנהלותו ובעיותיו, את  הבעלים ודרך חשיבתו ועוד. כך, הוא יכול לייעץ נכון בשורה ארוכה של מקרים שוטפים כגון: כשירות מכרזים, תנאי סף שלהם, ערעור על החלטותיהם ועוד. הוא יכול להוציא מכתבי התראה ללקוחות שמפגרים בתשלום, לספקים שלא עמדו בהתחייבויותיהם, לרשות מוניציפאלית שגובה מיסי ארנונה גבוהים מדי או שאיננה מספקת רישיון עסק וכדומה. במקרים רבים, מכתבים כאלו פותרים בעיות כבר כשהן קטנות וטרם שהן מגיעות לרציניות יותר.

משרד עו"ד מסחרי אחראי על נושא ההסכמים  המלווים את לקוחו בפעילותו העסקית המגוונת. למילים הכתובות בהסכם ואופן ניסוחן יש משמעות רבה מאוד ועורך דין יודע למצוא את  המינוח הנכון אשר לא יותיר ספק בקשר למשמעות של סעיפים חשובים. בעת מחלוקות על נושאים שונים יש חשיבות לדיוק בניסוח  המילים. הסכם טוב גם צופה התפתחויות עתידיות ומנסה לתת להן מענה כבר בעת הניסוח המקורי. כניסה למיזם עסקי עם חוזה שערוך וחתום כהלכה מאפשרת לשני הצדדים להיכנס לעסקה בריאה ולטווח ארוך. איש עסקים בתחילת דרכו אינו מנוסה מספיק ועורך דין יכול לסייע לו להימנע מטעויות קריטיות אשר עלולות להזיק לו בטווח הקצר והארוך.

שתף מאמר

השב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן