EN
משפט מסחרי

בעולם העסקי המודרני, הבנה מוצקה במשפט מסחרי חיונית להצלחתם של בעלי עסקים. במאמר זה, נחקור את ההיבטים הבסיסיים של המשפט המסחרי, תוך שימת דגש על משמעותו בעסקאות שונות. בין אם אתם זקוקים לסיוע בדיני חברות, הסכמים מסחריים, רשתות זכיינות או יישוב סכסוכים, משרדנו כאן כדי לספק לכם ייצוג משפטי איכותי.

משפט מסחרי – מה זה?

המשפט המסחרי מקיף מגוון רחב של עקרונות וכללים משפטיים המסדירים את הפעילות העסקית מבחינת החוק. המשפט המסחרי מהווה בסיס לעסקאות מסחריות, ומבטיח שהעסקאות, כמו גם ההתנהלות המסחרית השוטפת, קורות בהגינות ובגבולות החוק. עם אופיו הרב-גוני, המשפט המסחרי מצטלב עם דיסציפלינות משפטיות שונות אחרות, כגון דיני חוזים, דיני קניין רוחני ודיני עבודה. הבנת מורכבותו של המשפט המסחרי היא חיונית לשמירה על האינטרסים העסקיים שלכם.

מה כלול תחת משפט מסחרי?

המשפט המסחרי הוא שם כולל לכמה ענפים משפטיים. כלולות בו מערכות משפטיות שונות תחת קורת הגג של המשפט המסחרי. נפרט אודות מרכיביו העיקריים של המשפט המסחרי בהם עוסק משרדנו – דיני תאגידים, הסכמים מסחריים, ייצוג רשתות, רכישה ומכירה של עסקים ופיתוח רשת זכיינות. נושאים אלו מטופלים על ידי עורך דין משפט מסחרי.

דיני תאגידים

דיני תאגידים מהווים חלק בלתי נפרד מהמשפט המסחרי, תוך התמקדות במסגרת המשפטית המסדירה את היווצרותם, תפעולם ופירוקם של תאגידים. דיני התאגידים מסדירים את מנגנון הקמת החברות, יצירת מסך התאגדות המבדיל בין בעלי המניות לבין האישיות המשפטית הנפרדת של החברה ובמקרי הצורך גם בהרמת מסך התאגדות זה.

דיני התאגידים עוסקים גם בתביעות נגזרות. תביעה נגזרת הינה תביעה של בעל מניות או של נושא משרה בתאגיד כנגד התאגיד עצמו. התביעות הנגזרות הן עיקר התביעות התאגידיות המגיעות אל פתחו של בית המשפט וכוללות התדיינות משפטית בפועל.

לצד התביעות הנגזרות, דיני התאגידים יכולים גם לכלול תביעות ייצוגיות. תביעות ייצוגיות הן תביעות במסגרתן לקוחות שנפגעו מהתאגיד מתאגדים יחדיו כדי להגיש תביעה מרוכזת כנגד התאגיד, על פגיעה שחווה כל אחד מאותם לקוחות.

עורכי דין תאגידיים המתעסקים בתביעות ייצוגיות ייצגו את התאגיד בתביעה הייצוגית נגדו, ינסו להוביל להסתלקות התובע או לסגירת הסכם פשרה הוגן אל מול נציג התובעים. לחלופין, עורכי הדין יוכלו לייצג את התובעים הייצוגיים בתביעתם ולהוביל לאכיפה פרטית כנגד התאגיד על הפגיעה שפגע בציבור לקוחותיו.

עורכי הדין המנוסים והמקצועיים שלנו יכולים להדריך אתכם בנבכי המשפט התאגידי ולסייע לכם בכל הקשור לדיני תאגידים. הקמת חברות, פירוקן, מיזוגים ורכישות ותביעות נגזרות יהיו באחריותם של עורכי הדין התאגידיים שלנו.

משפט מסחרי

הסכמים מסחריים

בעולם העסקים הדינמי, הסכמים מסחריים ברורים ומנוסחים היטב חיוניים כדי להגן על האינטרסים של כל הצדדים המעורבים בעסקה. מטרתם של הסכמים מסחריים להגן על המתקשרים בעסקה מהפן המסחרי והמשפטי כאחד תוך הקצאת סיכונים נכונה ושמירה על זכויותיו של כל צד. מניסוח חוזים ומשא ומתן ועד לבדיקת הסכמי שכירות מסחרית וחוזי ספקים, עורכי הדין שלנו יבטיחו שההסכמים שלכם יהיו מקיפים, ניתנים לאכיפה ומותאמים לצרכים הספציפיים שלכם.

ייצוג רשתות (כולל ניהול ויישוב סכסוכים בין רשתות לזכיינים):

הפעלת רשתות עסקים מביאה למערכת אתגרים ייחודית משלה. רשתות עסקיות כוללות מערכת יחסים מורכבת שבין בעלי הרשתות לבין הזכיינים ונדרש ניסוח של הסכמי זכיינות, גיוס זכיינים חדשים ועוד. כל אלו ייעשו על ידי עורך דין זכיינות.

משרדנו, משרד עו”ד דנהריש ושות’, הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני הזכיינות ונמצא בחוד החנית של התחום בארץ. עורכי הדין שלנו מתמחים בניהול ויישוב סכסוכים שעלולים להתעורר בין רשתות וזכיינים. אנו מספקים ייעוץ משפטי אסטרטגי לטיפול בבעיות משפטיות שונות כגון הפרות חוזיות, סכסוכי קניין רוחני וציות לתנאי הרגולציה. על ידי הגנה על הזכויות והאינטרסים שלכם, אנו שואפים להגן על הרשת שבבעלותכם ולשמור על חוסנה ותפקודה העסקי.

רכישה ומכירה של עסקים:

בין אם אתם קונים או מוכרים עסק, מדובר בעסקאות משפטיות מורכבות הדורשות סיוע של מומחי משפט בתחום. למשרדנו ניסיון רב בטיפול בהסכמי מכירה ורכישה של עסקים, תוך הקפדה על הגנה על האינטרסים שלכם לאורך כל התהליך. החל מביצוע בדיקת נאותות ועד למשא ומתן על תנאים וניסוח הסכמי רכישה, אנו שואפים לאפשר עסקאות מסחריות חלקות ומוצלחות עבורכם.

פיתוח רשת זכיינות:

זכיינות הפכה למודל עסקי פופולרי, המאפשר ליזמים להרחיב את המותג שלהם באמצעות התקשרות בזכיינות עם הרשתות הגדולות. במסגרת מודל הזכיינות, יזם מתקשר עם רשת גדולה ופותח סניף של אותה הרשת בניהולו. הזכיין ימכור את מוצרי הרשת וייהנה מהמיתוג, מהשיווק ומהמודל העסקי של הרשת. בתמורה, ישלם היזם תשלומים לרשת, בהתאם להסכם הזיכיון.

משרדנו מתמחה בדיני זכיינות ומעניק הדרכה מקיפה וליווי בכל שלבי פיתוח רשת הזכיינות. אנו מסייעים בעריכת הסכמי זיכיון, פתרון מחלוקות בין הזכיין לבין הרשת, ומסייעים לכם לבנות רשת זכיינות חזקה ורווחית.
הסכמי הזיכיון יסדירו את מערכת היחסים שבין הזכיין לבין הרשת. ההסכם יסדיר מה יקבל הזכיין מהרשת, ומה זו תעניק לו בתמורה. כמו כן, ההסכם יסדיר את גבולות העצמאות של הזכיין ואילו החלטות עסקיות שלו יהיו כפופות למדיניות של הרשת כולה.

סיכום

בתחום הדינמי של המשפט המסחרי, ייצוג משפטי איכותי הוא חיוני וחשוב. במשרדנו, אנו עומדים על נבכי המשפט המסחרי ככלל ודיני הזכיינות בפרט, ומעניקים שירותים משפטיים לעסק שלכם מהשורה הראשונה בתחום. ייצגנו מאות לקוחות מרוצים בתיקים אלו ואנו נעשה הכל כדי לסייע לכם בעולם העסקי על היבטיו הפיננסיים והמשפטיים כאחד.

אל תהססו לפנות לייעוץ ממיטב המומחים במשפט המסחרי

לייעוץ ראשוני עם עו”ד אודי דנהירש השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני עם עו”ד אודי דנהירש השאירו פרטים:


    אודות הכותב

    עו"ד אודי דנהירש

    ראש משרד "דנהירש ושות' ובעל התמחות ייחודית בתחום הזכיינות.

    עו"ד אודי דנהירש סיים את לימודיו בשנת 1997, חבר לשכת עורכי הדין בישראל, מכהן כנשיא האיגוד הישראלי למסחר אלקטרוני (ע.ר) והנו בעל ניסיון רב בתחום הקמעונאות והזכיינות בארץ ובחול, הן בצד המשפטי והן בצד היזמי.

    קראו עוד אודות עו"ד אודי דנהירש