ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה מסחרית

המונח ליטיגציה מסחרית הוא שם כולל לפעילות המתבצעת על ידי עורכי דין בעת ייצוג לקוחות עסקיים. ליטיגציה היא התדיינות וייצוג הנעשים במקרים מורכבים המתבררים בערכאות שונות וביניהם: בתי משפט, בוררויות, ועדות, רשויות וכדומה. מדובר על דיונים בתיקים אזרחיים שיש בהם אלמנטים מסחריים המופיעים בחוזים והסכמים הקיימים בין שני הצדדים. במסגרת הדיונים מופיעים צדדים שלישיים הקשורים למקרה, יש צורך להתחשב בחוקים שונים הקשורים בו והמשפיעים עליו ועוד.

כל האלמנטים הללו גורמים לכך שהדיונים מחייבים ידע רב והבנה בנושאים מסחריים, בחוקים ועוד. משום כך, מי שיכול לקבל תיקים אלו ולהתמודד בהם היטב הוא עורך דין ליטיגציה בעל אוריינטציה וידע מסחריים בתחומים שונים כמו: מסחר, שירותים, בנקאות ופיננסיים, בנייה, ייצור ותחומים אחרים. במהלך הדיונים מוצגים הסכמי סחר, הסכמי מימון ועוד. יש צורך בניהול משא ומתן מול תאגידים, חברות וגופים גדולים, יש צורך להציג את עמדות הלקוח בצורה ברורה ולעמוד על זכויותיו ועקרונותיו.

הדבר מחייב, מצד אחד, ראייה רחבה ויצירתיות על מנת למצוא פתרונות יצירתיים, ומאידך, ידע ממוקד ורב בתחומי העיסוק של הלקוח. שני אלו ועוד יכולים לסייע לעורך הדין לייצג את לקוחו בבתי משפט, ובבוררויות אחרות עליהם הוחלט במשותף. במקרים רבים, הדיון מתחיל ומסתיים בבית המשפט אבל יש מקרים בהם מומלץ ללכת למוסדות בוררות אחרים. בכל אחד מהמצבים והמקרים חייב עורך הדין להתמצא ולהביא תוצאות. בגלל שהנושאים הנידונים מורכבים, הרי, שלעיתים, הפגישות מתרבות ונערכות לאורך זמן רב. העובדה הזאת מחייבת אורך נשימה, סבלנות ודבקות במטרה. עורך דין היודע לנהל את תיק לקוחו יצליח, בסופו של דבר, בעזרת הידע והניסיון שלו להשיג עבורו הסכמים משפטיים ומסחריים מוצלחים. בכך, יביא לסיום המוצלח של התיק הנדון.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן