עורך דין לענייני...

עורך דין לענייני חוזים

פעילויות עסקיות ואחרות רבות נתמכות בחוזים מגוונים הנחתמים בין שני הצדדים. חוזים יכולים להיערך בין שני שותפים או יותר המקימים שותפות, בעת הקמת חברה בה יש מספר בעלי מניות ועוד. חוזים אחרים הם בעת עריכת עסקאות בין שני גופים, בעת רכישת נכסי נדל"ן ועוד. חוזים אחרים הם בתחומים אחרים לאו דווקא כלכליים כמו הסכמי ממון, הסכמי גירושין, מכירת עסק וכדומה. בכל המקרים הללו, ובאחרים נוספים, יש צורך בעריכת חוזה על ידי עורך דין לענייני חוזים המתמחה בתחום. אם אתם מחפשים עורך דין לחוזים, הגעתם למקום הנכון.

חוזה חייב להיות ערוך על פי החוק ובהתאם לדיני חוזים הקיימים בתחום הספציפי בו הוא נערך. הוא למעשה, מסמך משפטי שניתן להיאכף במידה וצד אחד סבור שנפגע. הוא חייב לשקף את רצונותיהם וצרכיהם של שני הצדדים כפי שהם באים לביטוי בעל פה. החתימה על החוזה מחייבת אותם ומוכיחה שהם מסכימים לתכנים הרשומים ונוהגים על פיהם. החתימה היא אף עדות לכך שהם נכבלים משפטית לאמור בחוזה.

חוזה טוב מתבטא בכך שהוא ערוך בצורה המאפשרת יצירת יחסים משפטיים בעת הצורך. משום כך, לא ניתן להכניס סעיפים הנוגדים את החוק. לדוגמא לא ניתן לקבע בהסכם דרישת צד אחד מהשני לכמות שעות עבודה  העולות על אלו הרשומות בחוק, או, לחילופין, לקבוע תשלום של ריבית גבוהה מהחוקית הקיימת, וכן הלאה. עורך דין לענייני חוזים מקפיד על אלמנטים אלו ואחרים בבואו לנסח את החוזה מעצם חשיבותם וגם בגלל שיהיה ניתן לדון עליהם בבתי הדין. לחוזים יש משמעות רבה בעסקים ובמערכות יחסים בין אנשים וגופים. למילה  הכתובה יש  משקל ומשמעות ובעת חילוקי דעות היא זאת הקובעת. ניתן להכין חוזים מקיפים וממצים, ולעיתים, די בחוזים מקוצרים. הכול תלוי בנסיבות ובצרכים.

 

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן