עורך דין עסקי

עורך דין עסקי

פעילות עסקית רבה מגובה בחוזים הנחתמים בין הצדדים לה. חוזים עסקיים מקובלים במצבים רבים: בעת הקמת שותפות, או חברה בע"מ בעלי מספר שותפים, בעלי מניות, בעלי עניין ועוד ויש צורך להסדיר את מערכות היחסים ביניהם. חוזים אחרים הם לממכר נדל"ן, לממכר עסק, למכירת מוצרים, למתן שירותים, למסירת זיכיונות ועוד. התחומים הם מגוונים מאוד ויכולים להיות עסקי מזון, רפואה, אינטרנט, ספורט, מקצועות חופשיים, תעשייה על גווניה  השונים, חקלאות ועוד כהנה וכהנה. אם מעניין אתכם זכיינות לעסקים אנו מציעים לכ לבדוק איתנו ועם עורך הדין אודי דנהירש.

לפני עריכת החוזה יש הסכמות בעל פה שאותן מנסחים בצורה מקצועית. חוזה הינו, למעשה, מסמך משפטי שניתן לאכוף אותו בבית משפט או בכל מוסד בוררות חוקי אחר. משום כך, הוא חייב להיות מנוסח על פי החוק, ולכלול בתוכו רק אלמנטים המקובלים על החוק. לא ניתן לרשום בו הסכמות המנוגדות להוראות החוק גם בגלל מעצם היותם, אבל גם בגלל שלא יהיה ניתן לדון בהם בעת הצורך בבית המשפט. עורך דין עסקי מתמחה  בהכנת חוזים  נכונים המשקפים את רצון שני הצדדיים.

חוזה עסקי חייב לכלול אלמנטים חשובים בהם: פרטי הצדדים לחוזה, מהות החוזה, התחייבויות כל צד, ההסכמות שנקבעו, תקופה, הגדרת מחלוקות חמורות,  וכן, מתן פתרונות להפרות ומחלוקות וכדומה. חוזה עסקי אמור לשקף היטב את ההווה אבל גם לקחת בחשבון שינויים עתידיים ומתן פתרונות אפשריים ככל שניתן. לעיתים, לא ניתן למנות את כל ההתפתחויות אבל ניתן לרשום כי בעת צורך יידונו בעתיד נושאים מהותיים הנוגעים בליבת ההסכם וכדומה. לחוזה עסקי יש  חשיבות רבה מעצם היותו וגם כמכשיר המסוגל לתת פתרונות בעת מחלוקות ובעת הצורך להגיע לבוררות. למילה  הכתובה יש משמעות והיא זאת שקובעת. מומלץ להיעזר בעורך דין בעל מוניטין בהכנת חוזים עסקיים. אודי דנהירש הוא עורך דין לעסקים מוכר ומוצלח.

.

 

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן