שיתופי פעולה עסק...

שיתופי פעולה עסקיים

עסקים רבים מבססים את פעילותם על מתן שירותים שוטפים ללקוחות קבועים. שירותים אלו מייצרים הכנסות שעליהן מתבסס העסק. יחד עם זאת, רבים גם מחפשים ומוצאים פרויקטים חד פעמיים אשר מייצרים הכנסות נאות נוספות התורמות לשגשוג העסק ולהתקדמותו. במקרים רבים, מבססים העסקים את פעילותם על שיתופי פעולה עסקיים העשויים להיות בפעילות השוטפת אבל מקובלים יותר בפרויקטים חד פעמיים. כאשר שני גופים או יותר משתפים פעולה אז כל אחד תורם למיזם את הידע והניסיון הספציפי שלו, וכך, העבודה מתבצעת בצורה מקצועית מאוד, ביעילות ותוך כדי עמידה בלוח זמנים

שיתופי פעולה עסקיים

דוגמאות לפרויקטים כאלו לא חסרים ומגיעים מכול התחומים. מסחר, שירותים ייצור וכדומה. בין היתר: הסכם זכיינות, התקשרות חברות לצורך ייצור משותף של מוצר, פרויקט בנייה משותף ועוד. במסגרת שיתופי פעולה עסקיים נוטל, לרוב, צד אחד את האחריות על כל הפרויקט והוא זה המגיש את הצעת המחיר, מנהל משא ומתן וחותם על ההסכם מול הלקוח. הוא משמש גם ככתובת ללקוח לכל שאלה, דרישה וכדומה. שיתופי פעולה כאלו מתאימים לאנשי עסקים אשר יודעים להאציל סמכויות ולעבוד עם גופים אחרים ופחות למנהלים ריכוזיים הרוצים לקבוע את דרך ההתנהלות בעצמם. מנהלים ריכוזיים יעדיפו, לרוב, להתנהל באמצעות קבלני משנה.

בפרויקטים מורכבים יש צורך למגיש ההצעה לסגור מראש עם השותף למיזם על חלוקת תפקידים, ומומלץ לעשות זאת בהסכם ובכתב כדי שכל הפרטים הקטנים יובנו כראוי. עורך דין לענייני חוזים בעל ניסיון בתחום יכול לסייע בייעוץ לגבי ההסכמים מול הלקוח ומול השותף העסקי עצמו. הוא בקיא בכל התחום כולל החקיקה בנושא. למשל הוא לא יאפשר הסכם הנוגד את חוק ההגבלים העסקיים, אבל מאידך יכול לייעץ לגבי אופן שיתוף הפעולה, וכמובן, שהתובנות שהוא מספק ישתקפו בהסכם.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן