EN
זכיינות סבן אילבן

סבן אילבן (7-eleven) היא רשת חנויות נוחות בינלאומית גדולת מימדים, כשהמטה שלה בארצות הברית. נכון לפרסום מאמר זה, היא רשת השלישית הגדולה בעולם בתחום הסופרמרקטים וחנויות הנוחות אחרי וולמארט וקוסקו.

בשנת 2007 מספר הסניפים של החברה היה גדול מזה של רשת מקדונלדס העולמית. מאז, הפכה הרשת לגדולה בעולם. באוקטובר 2021 חתמה חברת אלקטרה על הסכם זכיינות מלא עם סבן אילבן העולמית. הסניף הראשון נפתח בדיזנגוף סנטר בחודש ינואר 2023. במסגרת ההסכם עם סבן אילבן, אלקטרה תפתח יותר מ-400 סניפים רק בישראל.

זכיינות 7-eleven

Seven Eleven היא רשת חנויות נוחות עולמית שהחלה את דרכה בארה”ב בשנת 1927. כיום מפעילה החברה למעלה מ-70,000 חנויות ב-17 מדינות, כולל ישראל. אלקטרה, שקיבלה את הזכיינות מסבן אילבן העולמית, מציעה הזדמנויות זכיינות ליזמים המעוניינים להחזיק ולהפעיל חנות של סבן אילבן בישראל. ההזדמנות העסקית היא מעניינת מאוד מכיוון שמדובר במותג חזק ו”טרי” בארץ שהגיע זה עתה, וכדאי להכות בברזל כשהוא חם.

יתרונות

מותג

במילה אחת – מותג. אם אתם נוכחים במדיה החברתית, כנראה ראיתם את התמונות של הצרכנים הישראלים עומדים בתורים לפני כשבועיים (ינואר 2023) לרכוש בחנות החדשה של סבן אילבן בדיזינגוף סנטר. המותג האמריקאי מוכר ביבשת אמריקה, אירופה ואסיה כמותג מוצלח בעל מוניטין גבוה של מכירות. כזכיין של סבן אילבן, תהיה לך גישה למותג ולמוניטין המבוססים של החברה. השם סבן אילבן ידוע ומכובד בכל העולם, והנוכחות שלו בחנות שלך תמשוך לקוחות מבלי להצטרך לבנות את האמון הראשוני.

הדרכה ותמיכה

רשת סבן אילבן הודיעה כי תספק הכשרה ותמיכה מקיפה לזכייניה כדי לעזור להם להצליח. התמיכה מהרשת כוללת הדרכה על תפעול חנות, ניהול מלאי, התנהלות עם ספקים ודוחות תקופתיים. לזכיינים יש גם גישה לצוות התמיכה הארגוני של החברה, שיכול לספק סיוע בשיווק, פרסום וצרכים עסקיים אחרים.

מודל עסקי מוכח

ל7-eleven קיים ניסיון רב שנים והיא פועלת כבר כמעט מאה שנה, והמודל העסקי שלה הוכח כמוצלח ומוכר. זכיינים יכולים להפיק תועלת מניסיון וידע אלו, ויכולים לסמוך על המערכות והתהליכים המבוססים של החברה שינחו את הפעילות שלהם.

דרישה מתמדת

לתחום כמו רשתות מזון, קמעונאות וחנויות נוחות תמיד תהיה דרישה. מה זה אומר בפועל? גם בתקופות קשות יותר במשק שעלולות לבוא עלינו, כמו תקופת השיא של מגפת הקורונה בארץ, חנויות הנוחות והמזון תמיד נשארו פתוחות, החזיקו עובדים, סחורה ואפילו היו רווחיים יותר כי כל תשומת הלב התרכזה בהם. על כן, ניתן להיות בביטחון מלא שהעסק שלכם יעבוד בכל תקופה ללא סייגים.

מבחר מוצרים וכוח קנייה

ב-7/11, לזכיינים יש גישה למבחר המוצרים הנרחב של החברה, הכולל מגוון רחב של מזון, משקאות, מוצרי היגיינה אישית ומוצרים נוספים. כוח הקנייה של החברה מאפשר גם לזכיינים לרכוש מוצרים בעלות נמוכה יותר, מה שיכול לסייע להגדלת הרווחיות.

שיווק ופרסום

סבן אילבן מספקת תמיכה שיווקית ופרסומית לזכייניה, דבר שיעזור לכם , הזכיינים, להגביר את המודעות למותג ולמשוך לקוחות לחנות. זה יכול לכלול פרסום מקומי, מבצעים ואירועים מיוחדים.

גישה לטכנולוגיה

הרשת השקיעה בטכנולוגיה כדי לספק לזכיינים שלה את הכלים הדרושים להם כדי לנהל את העסק שלהם ביעילות. לזכיינים יש גישה למערכות מתקדמות לניהול מלאי, דיווח כספי ומעורבות לקוחות.

גמישות

סבן אילבן מציעה סוגים שונים של אפשרויות זכיינות, כמו זכיין בודד, ריבוי זכיינים וזכיינות ראשית, מה שמאפשר לזכיינים לבחור את רמת המעורבות שהם רוצים בעסק.

אתגרים שזכיינות כזו מזמנת

עם זאת, הפיכתה לזכיין של סבן אילבן מגיעה גם עם סט אתגרים משלה. אחד האתגרים המרכזיים הוא ההשקעה הראשונית המשמעותית הנדרשת לפתיחת חנות. יזמים מתחילים יצטרכו להשקיע סכום התחלתי של כמה עשרות אלפי שקלים כדי לרכוש את הזיכיון ולהתחיל להניע את התהליכים העסקיים.

אתגר נוסף הוא התחרות העזה בענף הקמעונאות. רשת סבן אילבן נכנסת בסערה לתחרות קשה והולכת להתחרות עם חנויות נוחות אחרות, כמו גם רשתות קמעונאיות גדולות יותר, שמוכרות מוצרים דומים לשלה. זכיינים חייבים להיות לבוא נכונים לאתגר שזכיינות מסוג זה תביא עמה.

כאשר בוחנים הזדמנויות של סבן אילבן לזיכיון בישראל, זכיינים פוטנציאליים צריכים לקחת בחשבון גם את תנאי השוק המקומיים. עליכם לחקור את ההיתכנות העסקית של האזור שבו הם מתכננים לפתוח את החנות שלהם, כמו גם את נוכחותן של חנויות קמעונאיות אחרות באזור. בנוסף, עליהם להכיר את הסביבה העסקית הישראלית ואת דרישות הרגולציה.

מתלבטים? דברו איתי

סבן אילבן היא רשת חנויות נוחות עולמית המציעה מודל עסקי מוכח ומותג חזק לזכייניה. להפוך לזכיין של סבן אילבן זו השקעה משמעותית אבל זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת ליזמים שמוכנים לעבוד קשה, לנהל צוות מקצוענים ולהתחרות בקמעונאים אחרים. ההזדמנות בתחום הזה היא חד פעמית ועליכם לנצל אותה בשעתה היפה של הרשת, בעזרתי תוכלו להיות בעלים של עסק מוביל בתחום שיש לו תמיד דרישה בעולם של היום. עורך דין זכיינות הוא פונקציה חשובה ואף קריטית בתהליך הזכיינות, שכן ההתקשרות עם הרשת מצריכה ידע מקצועי בתחום על מנת להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר. צרו איתי קשר עוד היום ונדבר על התהליך.

לייעוץ ראשוני עם עו”ד אודי דנהירש השאירו פרטים:

לייעוץ ראשוני עם עו”ד אודי דנהירש השאירו פרטים:


    אודות הכותב

    עו"ד אודי דנהירש

    ראש משרד "דנהירש ושות' ובעל התמחות ייחודית בתחום הזכיינות.

    עו"ד אודי דנהירש סיים את לימודיו בשנת 1997, חבר לשכת עורכי הדין בישראל, מכהן כנשיא האיגוד הישראלי למסחר אלקטרוני (ע.ר) והנו בעל ניסיון רב בתחום הקמעונאות והזכיינות בארץ ובחול, הן בצד המשפטי והן בצד היזמי.

    קראו עוד אודות עו"ד אודי דנהירש