ליווי עסקי

ליווי עסקי

עסקים מוקמים לצורך יצירת הכנסות. ראשית, לפרנסת הבעלים ובשלבים מאוחרים יותר ליצירת רווחים המשדרגים את רמת ואיכות החיים של הבעלים והמנהלים. לצד כל אלו, יש הגשמת שאיפות אישיות, התפתחות אישית, רכישת מעמד ושם וכן הלאה. כל עסק עובר מספר שלבים בחייו. בתחילה, שלב ההקמה אותו יש לבצע על פי כללים מוגדרים על מנת שתהווה בסיס טוב ויציב להמשך הדרך. לאחר מכן, ההתנהלות השוטפת המאתגרת מאוד בגלל הקשיים הרבים עליהם צריך להתגבר.

ליווי עסקי

ליווי עסקי נועד לכל המצבים הללו, ולאחרים נוספים ומומלץ שיינתן על ידי מומחים בעלי מוניטין: עורך דין עסקי, רואי חשבון ויועצים כלכליים המתמחים בנושא באופן כללי, ובמיוחד, בסוג העסק. הוא נדרש מאוד בגלל סיבות רבות. המנהלים העוסקים בניהול השוטף, לא תמיד מודעים למצב השוק, לא מכירים את החידושים והתמורות החלות בו ובשוק והעולמי. אינם מעורים לגמרי בכל המיסוי והזכויות המגיעות לעסק וכדומה, ומשום כך, עלולים להתנהל בדרך שעלולה לפגוע בעסק. יועץ עסקי המגיע מבחוץ ואשר הינו בעל ידע נרחב מכיר את כל אלו. הוא יכול להזהיר ממהמורות עסקיות, להמליץ על נישות עתידיות מתפתחות שעתידן לפניהן, להמליץ לסגור מחלקה במפעל שאין כדאיות רבה בהפעלתה ואין לה עתיד וכדומה.

יועץ עסקי נתמך בכלים שונים. הוא נעזר במחקרים, במאמרים של אנליסטים כלכליים, במידע מגוון הזורם אליו ממומחים ועוד. היועץ יכול להיעזר במומחים מקצועיים בתחומי פיננסים, משפטים ועוד היכולים לסייע לו בתחומים הספציפיים. כלים חשובים שבאמצעותם הוא נעזר על מנת לשקף מצב בתחום פיננסי הם: מאזני חברה, תזרימי מזומנים, דו"חות כספיים שונים ועוד. כלי עזר רב חשיבות הינו תכנית עסקית אשר מתבקשת בשלל מצבים. ליווי עסקי מקצועי יסייע לכל מנכ"ל בניווט נכון של העסק.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן