EN
זכיינות שילב

שילב הינה רשת החנויות המובילה בישראל בתחום מכירת המוצרים לתינוקות ולפעוטות. בסניפי הרשת ניתן לקנות את כל הציוד הדרוש לתינוקות ולילדים בשנותיהם הראשונות, החל מביגוד וצעצועים וכלה במיטות ובעגלות. יציבותה של רשת שילב מוכחת מעל לכל ספק והדוחות הכספיים של הרשת מעידים על רווחים גדולים ועקביים מידי רבעון. כל אלו, הופכים את הזכיינות בשילב למשתלמת למדי.

למה לי זכיינות 

ראשית, יש לשאול למה בכלל להיכנס לזכיינות. מדוע שלא תקימו עסק משל עצמכם, מבלי שתהיו מחויבים לאף רשת ומבלי לשלם לה תשלום ראשוני משמעותי? התשובה היא שכניסה לעולם העסקי דרך זכיינות תעניק לכם מספר יתרונות לא מבוטלים, המעניקים לזכיינות יתרון משמעותי עבורכם.

גידור הסיכון

זכיינות מצמצת את הסיכון שאתם נוטלים על עצמכם. הקמת עסק כרוכה בסיכון משמעותי, שכן נדרשת השקעה כספית גדולה מצד מקים העסק עוד לפני שהעסק התחיל להכניס הכנסות. לא מעט אנשי עסקים הקימו עסקים מאפס ועד מהרה הם גילו שהעסק לא מכניס להם מספיק כסף.

לעומת זאת, ככל שתיכנסו לעולם העסקי בתור זכיינים של רשת גדולה ומוכרת דוגמת שילב, הסיכון שתיטלו על עצמכם יצטמצם באופן מהותי. תוכלו להעריך באופן טוב יותר, על סמך זכיינים אחרים של הרשת והדוחות הכספיים של החברה, מה יהיו הכנסותיכם מהעסק, להתאים את ההוצאות הראשוניות שלכם לציפיות אלו ולצמצם את הסיכון הכספי בהקמת העסק.

אולי יעניין אותך גם:

שיווק וחדירה לשוק

זכיינות בשילב תאפשר לכם להשקיע יותר בעסק עצמו ופחות במאמצי השיווק שלו. המותג שילב הינו מותג מוכר ואהוב בישראל המצוי בתודעתם של הצרכנים. בשל כך, אתם תידרשו לשיווק מינימלי יחסית שכן לא תצטרכו להביא את המוצר למודעותם של לקוחותיכם הפוטנציאליים.

 

Data Analysis

זכיינות בשילב תקנה לכם יתרון משמעותי שכן תוכלו להתבסס על הנתונים והידע של הרשת. רשת שילב עורכת מחקרים שיווקיים ומחקרי שוק מעמיקים באופן מתמיד ועל בסיס מחקרים אלו מפתחת מוצרים חדשים, קובעת מחירים למוצרים שהיא מוכרת ויוצאת במבצעים ובקמפיינים שיווקיים. רק הכיסים העמוקים של הרשת הם אלו שמאפשרים את המחקר האמפירי ואת הסקת המסקנות הנכונות ממנו.

כוח קנייה סיטונאי

לבסוף, זכיינות בשילב תוזיל עבורכם עלויות באופן משמעותי. אתם, בתור זכיינים, תהנו מכוח הקנייה העצום של הרשת ותרכשו את המלאי שלכם במחירים זולים באופן משמעותי מאלו שהייתם משלמים אילו פעלתם שלא בתור זכיינים של שילב.

זכיינות שילב – איך עושים את זה נכון

נוכחנו לדעת כי לזכיינות בשילב יתרונות משמעותיים. עם זאת, כדי ליהנות מכל היתרונות הללו, יש לבצע את הזכיינות כמו שצריך מבחינה משפטית ומבחינה עסקית. צרו קשר עם עורך דין זכיינות המתמחה בתחום הזכיינות העסקית וודאו כי הסכם הזכיינות עליו אתם חותמים הינו הוגן וטוב מבחינה משפטית.

זכרו – זכיינות עסקית יוצרת מערכת יחסים משפטית ביניכם לבין הרשת. במקרי מחלוקת שיתעוררו ביניכם, בעתות משבר וקושי וכאשר יצוצו אירועים בלתי צפויים, דוגמת מגפת הקורונה בשנת 2020, הסכם הזכיינות יהיה זה שיסדיר את טיב היחסים שלכם עם הרשת, יקבע מי יספוג הפסדים וכדומה. מכיוון שכך, חשוב מאוד להסתייע בייעוץ משפטי שיבטיח כי כניסתכם להסכם הזכיינות תיעשה על הצד הטוב ביותר.

 

לסיכום

לסיכום, זכיינות בשילב תאפשר לכם להיכנס לעולם העסקי בצורה בטוחה ומשתלמת. שילב הינה רשת חזקה ויציבה והחזון שלכם, יחד עם המשאבים של הרשת, יוביל להצלחתכם העסקית. כדי שאכן תרוויחו מהזכיינות ותיהנו מיתרונותיה, חשוב להסתייע בייעוץ ובייצוג משפטי על ידי עורך דין זכיינות מהשורה הראשונה בתחום. משרד עו”ד אודי דנהירש הינו משרד חלוצי ומוביל בתחום דיני הזכיינות בישראל. צרו קשר עם צוות המשרד והיכנסו לזכיינות בשילב בצורה הטובה ביותר.

אודות הכותב

עו"ד אודי דנהירש

ראש משרד "דנהירש ושות' ובעל התמחות ייחודית בתחום הזכיינות.

עו"ד אודי דנהירש סיים את לימודיו בשנת 1997, חבר לשכת עורכי הדין בישראל, מכהן כנשיא האיגוד הישראלי למסחר אלקטרוני (ע.ר) והנו בעל ניסיון רב בתחום הקמעונאות והזכיינות בארץ ובחול, הן בצד המשפטי והן בצד היזמי.

קראו עוד אודות עו"ד אודי דנהירש