משרד עורכי דין ז...

משרד עורכי דין זכיינות

משרד עורכי דין זכיינות מטפל בכל הנושאים הקשורים בהתקשרויות בין עסקים נותני זכיינות לאנשי עסקים הרוצים לקבלם.

עסקי הזכיינות נחשבים למקובלים בתחומים שונים כמו: מסעדנות ובתי קפה, עסקי מזון, מוצרי הלבשה, הנעלה וצריכה, סלולאר ועוד. ההתקשרויות בתחום נעשות אחרי משא ומתן המסתיים בהסכם שאותו מכתיב הגוף העסקי נותן הזכיינות. הרצון והצורך שלו הוא, כמובן, לשמור על זכויותיו. יחד עם זאת, ניתנת לזכיין אפשרות לבצע שינויים בסעיפים בהסכם. עו"ד זכיינות בעל ניסיון בתחום יכול לסייע לו בכך.
שיטת הזכיינות פועלת, לרוב, בתנאים מקובלים וידועים. הזכיין משלם לרשת או לזכיין אחר שמתפנה סכום חד פעמי עבור קבלת הזכיינות. בנוסף שני תשלומים חודשיים. הראשון הוא תמלוגים הנקבעים באחוזים מהמחזור העסקי או על פי פרמטרים אחרים, והשני הוא סכום קבוע עבור פרסום וליווי של הרשת. כן, הוא מתחייב לרכוש מוצרים ממנה ולנהל את הסניף בהתאם להוראותיה. הניסיון מלמד שניהול מוצלח מניב רווחים טובים לזכיין ולרשת עצמה, מה שיכול להוביל להרחבת ההתקשרות לסניפים נוספים.
היתרון האדיר של הזכיין הינו בקבלת אפשרות למכור מוצרים ידועים של חברה בעלת מוניטין ולייצור הכנסות כבר בתחילת הדרך. עבורו – מדובר על פתיחת עסק וניהולו על כל המשתמע מכך, וגם בנקודה זאת הוא יכול להיעזר בעו"ד לחוזים עסקי. הוא אמור להקים ישות דוגמת עוסק מורשה או חברה, להכין תכנית עסקית ועוד. הוא יקים תשתית טובה לניהול העסק, יקלוט עובדים, ינהל מערכת חשבונות מסודרת וכדומה. כדאי שיגיע לתחום עם ניסיון מוקדם המגיע מעיסוק כמנהל או שכיר. כמו כן, שיהיה בעל חוש עסקי יכולת ניהול וכדומה. כאשר כל התנאים הללו קיימים והוא מקבל ייעוץ וליווי של משרד עורכי דין מסחרי אזי הסיכוי להצלחה גדל.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן