עורך דין זכיינים...

עורך דין זכיינים

זכיינות היא סוג של מודל עסקי ידוע ומקובל בתחומים שונים.

בין היתר, במסעדנות ובתי קפה, הלבשה והנעלה, מוצרי צריכה, פארא רפואה, סלולאר ועוד. אנשי עסקים רבים מעוניינים לקבל זכיינות של רשתות מובילות ובעלות מוניטין. הקשר עימן תורם להם רבות מבחינה עסקית והחשיבות העיקרית היא ביכולת למכירת מוצרים של חברה בעלת מיתוג שמוצריה ושירותיה מקובלים ואהובים על רבים. הרשת גם מלווה ותומכת ביזם כולל הדרכה והעברת השתלמות מעשית באחד מסניפיה. התוצאה היא שהוא מגיע מוכן לפתיחת העסק.
תנאי הזכיינות המקובלים הינם כדלקמן: היזם משלם לרשת סכום ראשוני וחד פעמי תמורת קבלת הזיכיון, ובנוסף, שני תשלומים חודשים. הראשון הוא עמלה הנקבעת באחוזים או על פי פרמטרים אחרים ממחזורי מכירות, וכן, תשלום קבוע עבור פרסום וליווי. כמו כן, מתחייב הזכיין לרכוש מוצרים מהרשת ולנהל את הסניף על פי מדיניותה. היזם אמור להקים עסק מהיסוד כולל ייסוד חברה או רישום כעוסק מורשה. הוא מחויב לניהול צמוד ולהקדשת זמן רב. כל ההשקעות הראשוניות והנוספות הן על חשבונו. מומלץ לו להגיע עם ניסיון קודם כמנהל וכדומה.
ההתקשרות נעשית לאחר חתימה על הסכם המסופק על ידי הרשת. מומלץ לקבל שירות של עורך דין חוזה זכיינות בעל מוניטין בתחום. הוא יכול לייעץ, להשתתף במשא ומתן וללוות את הלקוח בתחילת הדרך עם הכנת תכנית עסקית, ואף בהמשכה. הסכם זכיינות מוכתב על ידי הרשת הרוצה לשמור על זכויותיה. ולכן, מרבית הסעיפים נוטים לטובתה. עם זאת, ניתן לבקש שינויים והקלות על מנת להתאים את תנאי ההתקשרות באופן הולם יותר ליזם. עורך דין מנוסה מכיר את כל התחום לעומק ויכול להשיג הישגים ללקוח. לטווח ארוך הם יתבטאו בהכנסות נוספות וישפרו את מתח הרווחים שלו.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן