עורך דין חוזה זכ...

עורך דין חוזה זכיינות

עורך דין זכיינות מתמחה בתחום ומספק שירותיו לרשת המוכרת את הזכיינות או ליזם הרוצה להיכנס לשותפות כזאת עימה.

זכיינות היא שיטת ניהול והתקשרות עסקית מקובלת מאוד בתחומים שונים ויש להכירה היטב. היא מקובלת בעסקי מזון, מסעדות, בתי קפה, סלולאר, מוצרי צריכה ועוד. הרשת הגדולה רוצה להתרחב מבלי להיות מעורבת בניהול סניף חדש. הזכיין רוצה בקשר עסקי עם חברה בעלת מוניטין כדי שיוכל למכור את מוצריה ושירותיה המבוקשים. כאשר הסניף מנוהל היטב, אזי שני הצדדים נהנים וקשריהם העסקים עשויים להתרחב לסניפים נוספים ופעילויות אחרות.
שיטת הזכיינות פועלת כך. היזם משלם לרשת או לזכיין המפנה מקומו סכום ראשוני שאינו מוחזר. בנוסף, משלם לרשת שני סכומים חודשיים. האחד הוא תמלוגים הנקבעים ,לרוב, באחוזים על פי מחזור המכירות, וסכום קבוע עבור פרסום, ליווי וכדומה. כמו כן, הוא מתחייב לרכוש מוצרים מהחברה או דרכה ולנהל את הסניף על פי הנחיותיה. הרשת תומכת בו בליווי, בהדרכה, בהשתלמות באחד מסניפיה ועוד. כל ההסכמות הללו נקבעים במשא ומתן ונכתבות, לבסוף, בהסכם המוכתב על יד הרשת המעוניינת לעגן זכויותיה.
היזם נחשב לעצמאי וקשרי העבודה מול הרשת הם עסקיים ומסחריים. הוא פותח חברה או עוסק מורשה ומנהל את הסניף באמצעות עובדים להם הוא מכין שכר. הוא בונה את כל התשתיות הנדרשות. ההשקעות הראשוניות והשוטפות הן באחריותו והוא יהיה חייב להקדיש זמן רב לניהול. מומלץ לו להגיע עם ניסיון קודם. מומלץ לו לקבל ייעוץ של עורך דין בגלל מורכבות ההסכם, מאחר ומדובר על פתיחת עסק עם בירוקרטיה מסביב, כי יש צורך בהכנת תכנית עסקית ועוד. משרד עורכי דין לזכיינות יהיה לו לעזר רב. עצות נכונות בעת הזאת ישפרו משמעותית סעיפים בהסכם לטובתו.

שתף מאמר

השב

דילוג לתוכן